Urządzamy pierwsze mieszkanie! O czym nie zapomnieć w trakcie urządzania lokum? Podpowiadamy poniżej.

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Kupienie swego własnego, pierwszego mieszkania, to wielka uciecha. Może być niewielkie, może być do remontu, ważne jest, że swoje. Wielu świeżo upieczonych właścicieli ma niestety często kłopot z urządzeniem swojego mieszkania.

Co może sprawić problemy? Przede wszystkim umeblowanie – sypialni, pokoju gościnnego oraz innych pokoi. Jest tak dużo ładnych, eleganckich kompletów do wypoczynku, jak na przykład meble Maximus, że nierzadko zwyczajnie nie wiemy, na który komplet się zdecydować. Należy też mieć na uwadze, iż nie jest to łatwa decyzja – meble takowe zakupujemy zwykle na lata, najlepiej jest więc kwestię przemyśleć. Zastanówmy się, jak duża kanapa jest niezbędna – dwu-, a może trzyosobowa? Albo czy potrzebujemy kupić fotele albo pufę? Jeśli mamy spory salon, to sprawa wydaje się prosta – możemy zakupić duży zestaw wypoczynkowy. W przypadku niedużego mieszkania natomiast tak dużo mebli będzie zajmować cenne miejsce. Dobrze w takowym przypadku kupić niewielką kanapę, najlepiej rozkładaną i ewentualnie jeden mały fotel.

meble maximus

Autor: César
Źródło: http://www.flickr.com
Podobnie wygląda sprawa regałów (metalowe regały) oraz szaf. Jest to bardzo istotna sprawa w przypadku niedużych mieszkań, np. kawalerek lub dwupokojowych. Należy przemyśleć sprawę i zadecydować, co będzie dla nas najważniejsze – regały, na których np.

postawimy wiele książek oraz pamiątkowych zdjęć, albo może duża, pojemna szafa, najlepiej wykonana na zamówienie, w jakiej schowamy nie jedynie ciuchy oraz buty na każdą porę roku, lecz także inne urządzenia albo akcesoria do domu, takie jak koce, walizki lub może nawet laptopa.