Kto może korzystać z dobrodziejstw sauny. Dla kogo jest ona wskazana oraz w jaki sposób z niej korzystać?

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Korzystanie z sauny jest to popularny sposób na rozluźnienie oraz regenerację naszego ciała a także odporności. Sauny służą również pielęgnowaniu naszego ciała, oczyszczają je z negatywnych toksyn a także wzmacniają.
Trzeba pamiętać, że tylko sauna fińska da nam rozluźnienie i wspomaga hartowanie ciała.

instalacje

Autor: IMS GROUP
Źródło: IMS GROUP
W dążności do zdrowego, odpornego ciała pomogą nam też zimniejsze prysznice, przechadzki niezależnie od aury. Sauna fińska, mieniona inaczej suchą – dominuje w niej niska wilgotność, zaś temperatura osiąga w tym miejscu wartości 75-100°C. W pomieszczeniu w którym zażywamy kąpieli, stoją drewniane ławki, rozlokowane w sposób schodkowy. Pierwsza kąpiel nie powinna być dłuższa, niż kwadrans. Do sauny wchodzimy wypoczęci jak też wykąpani, natomiast nasza skóra musi być dokładnie osuszona. Dobrze jest ułożyć się płasko, na wyższej ławie bądź usiąść w taki sposób, aby nasze stopy były na poziomie siedziska. Pod koniec ablucji , schodzimy na niższą ławkę, gdzie wypoczywamy przez 2 minuty.
Bytność w saunie wywołuje wzrost temperatury naszego organizmu do 39,0°C. W pierwszych momentach przebywania w rozgrzanej saunie, temperatura ciała ulega obniżce. Przed upłynięciem dziesięciu minut, wraca ona do normy, a później rośnie średnio o 0,1°C na minutę. Wtedy też nasz organizm się poci, poszerzają się żyły i przyspiesza się oddech, co chłodzi ciało.
Przez układ oddechowy, w czasie kąpieli w saunie, wydalane będzie mniej dwutlenku węgla.

Zaraz po opuszczeniu sauny oddech nasz spowalnia i wraca do normy. Usprawnieniu ulegają inne oddechowe parametry, jak dla przykładu dyfuzja gazów, pojemność płuc i przepływ powietrza w oddechowych drogach.