Efektywne czytanie po angielsku – praktyczne wskazówki

Kategorie Ciekawostki,Nasze dziecko
Jest dużo sposobów, dzięki którym możesz podnieść efektywność naszego czytania w języku angielskim. Niżej znajdziecie najciekawsze z nich.
Miej za każdym razem przy sobie słownik polsko-angielski.

Zasada ta jest chyba najważniejsza pośród tych, które przytoczymy. Nieomal w każdym tekście, który postanowimy przeczytać w języku angielskim, znajdziemy słówka a także frazy, z jakimi przedtem się nie spotykaliśmy. Aby nauka – kursy do matury czytania szła nam gładko oraz ażeby dobrze zrozumieć odczytywany tekst, trzeba rozproszyć wszelakie wątpliwości co do ich znaczenia. Bez znaczenia, czy sięgniemy po typowy leksykon z papieru, czy może słownik elektroniczny czy też w postaci aplikacji na naszym smartfonie bądź tablecie – ważne, aby dzięki niemu wytłumaczyć słówko, z którym spotykamy się pierwszy raz. Zwracajmy uwagę na niuanse językowe tj. słowne gry. Angielski cechuje się mnogością tzw. gier słownych, których liczba w tekście przewyższać może ilość ich odpowiedników w języku polskim.

Pamiętaj – ciągle bądź na bieżąco. Wobec tego namawiamy Cię do przeczytania kolejnego artykułu, który jest pod poniższym linkiem. Nie pożałujesz!

To ciekawe językowe narzędzie, dzięki któremu autor uzyskuje unikalny efekt, który może mieć oddziaływanie na rozumienie odczytywanej przez nas treści.

nauka czytania

Autor: nkzs
Źródło: http://www.sxc.hu
hot wheels

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com
Nauka czytania będzie o wiele bardziej skuteczna, jeśli usiądziesz wygodnie i czytał będziesz zrelaksowany. Gdy jesteśmy zrelaksowani, przyswoimy więcej z odczytywanej treści, niż jeśli odczytujemy w stresie, bądź kiedy jesteśmy poddenerwowani.

Powinniśmy sięgnąć po książkę wtenczas, gdy mamy na to chęć, a nie wtedy, gdy musimy. Czytając z musu będziemy rozmyślać o czymś innym, a większa część materiału ulotni się niezauważona.