Efektywne czytanie po angielsku – praktyczne wskazówki

Kategorie Ciekawostki,Nasze dziecko
Jest dużo sposobów, dzięki którym możesz podnieść efektywność naszego czytania w języku angielskim. Niżej znajdziecie najciekawsze z nich.
Miej za każdym razem przy sobie słownik polsko-angielski.

Zasada ta jest chyba najważniejsza pośród tych, które przytoczymy. Nieomal w każdym tekście, który postanowimy przeczytać w języku angielskim, znajdziemy słówka a także frazy, z jakimi przedtem się nie spotykaliśmy. Aby nauka – kursy do matury czytania szła nam gładko oraz ażeby dobrze zrozumieć odczytywany tekst, trzeba rozproszyć wszelakie wątpliwości co do ich znaczenia. Bez znaczenia, czy sięgniemy po typowy leksykon z papieru, czy może słownik elektroniczny czy też w postaci aplikacji na naszym smartfonie bądź tablecie – ważne, aby dzięki niemu wytłumaczyć słówko, z którym spotykamy się pierwszy raz. Zwracajmy uwagę na niuanse językowe tj. słowne gry. Angielski cechuje się mnogością tzw. gier słownych, których liczba w tekście przewyższać może ilość ich odpowiedników w języku polskim. To ciekawe językowe narzędzie, dzięki któremu autor uzyskuje unikalny efekt, który może mieć oddziaływanie na rozumienie odczytywanej przez nas treści.
nauka czytania

Autor: nkzs
Źródło: http://www.sxc.hu
hot wheels

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com
Nauka czytania będzie o wiele bardziej skuteczna, jeśli usiądziesz wygodnie i czytał będziesz zrelaksowany. Gdy jesteśmy zrelaksowani, przyswoimy więcej z odczytywanej treści, niż jeśli odczytujemy w stresie, bądź kiedy jesteśmy poddenerwowani.

Powinniśmy sięgnąć po książkę wtenczas, gdy mamy na to chęć, a nie wtedy, gdy musimy. Czytając z musu będziemy rozmyślać o czymś innym, a większa część materiału ulotni się niezauważona.