Nabywając fototapetę selekcjonujesz nie jedynie wzór, ale też rodzaj podłoża, na jakim zostanie wydrukowana. Zależnie od podłoża fototapeta będzie mieć odmienną cenę i własności.

Bezpieczna skrzynia

Autor: Effective Public Relations
Źródło: Effective Public Relations
zobacz to

Autor: ProFlowers
Źródło: http://www.flickr.com
Czy lepiej zakupić fototapetę foliową, winylową czy też lateksową? Poniżej znajdziesz nieco porad które pomogą ci podjąć odpowiednią decyzję.
Najtańsza a także najbardziej popularna jest foliowa fototapeta, a więc wydruk na samoprzylepnej folii. Przywodzi ona na myśl ona ścienną naklejkę. Jakość foliowej fototapety zależy od wyboru farby drukarskiej oraz folii, toteż należy wybrać takiego dostawcę, który dba o wysoką jakość swojego wyrobu. Fototapetę foliową wykorzystuje się do naklejania na gładkie powierzchnie. Znakomicie nadaje się do przyklejania na meblach, szybach i drzwiach, lecz częstokroć wykorzystywana jest też do dekoracji ścian. Nie naklejaj jej na nierównej nawierzchni, ani w miejscu narażonym na dotyk.

Zaintrygowały Cię przedstawiane kwestie? Jeśli tak, to sprawdź ponadto, co posiada w tym temacie ta optymalna witryna (https://estella-shop.eu/31-ekskluzywne-reczniki). Znajdziesz na niej zbliżone materiały.

Zawsze zamawiaj fototapetę foliową laminowaną, chyba, że planujesz ulokować ją pod szybą.

Fototapeta lateksowa. Jej podłoże to na ogół sztuczny papier z dodatkiem lateksu. Pozwala ścianie oddychać. Po wzmocnieniu laminowaniem można ją stosować w każdym pomieszczeniu. Jest trwalsza od foliowej fototapety i można ją łagodnie zmywać. Jest perfekcyjnym wyborem do dekoracji ściany w salonie, bądź sypialni.
Winylowa fototapeta. Oznacza z reguły bazę z flizeliny z dodatkiem winylu.

Kliknij ten odsyłacz i zobacz w treści (http://www.damnet.pl/stoly/stale) zamieszczony w tamtym miejscu artykuł. Są w nim dodatkowe informacje. One także prezentują taką kwestię.

Podkład ów jest cięższy, grubszy i nieprzenikliwy.

Najbardziej trwały, ale także droższy oraz bardziej skomplikowany w montażu. Jego zaletą jest możliwość wielokrotnego mycia. W dużym pokoju dziennym doskonale sprawdzają się fototapety panoramiczne.