Jak wykonać idealną pizzę w domu? Oto najlepsze porady od szefa kuchni!

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Właściwie każdy z nas uwielbia pizzę – i chociaż praktycznie wszyscy zdajemy sobie znakomicie sprawę z faktu, że jest ona niesamowicie kaloryczna, bez wątpliwości każdy z nas raz na jakiś czas pozwala sobie na tego rodzaju grzeszki.

Poduszki w stylu Shabby Chic

Autor: Lotari
Źródło: Lotari
A może warto przygotować pizzę własnoręcznie w domu? Wówczas będziesz doskonale wiedział, jakie składniki zostały użyte i można trochę pizzę odchudzić. Sprawdź, jakie mamy dla Ciebie wskazówki w tym zakresie!
Czy kamień jest potrzebny?
Kamień do pizzy na pewno bardzo ułatwia jej pieczenie. Niewątpliwie nie jest konieczny, jednak jeśli marzysz o cieniutkiej i chrupiącej włoskiej pizzy, wówczas raczej musisz w niego zainwestować.

Jeżeli demonstrowana w tym materiale kwestia to Twój konik – wyraź opinię (http://www.estella-shop.eu/ekskluzywna-posciel-mako-interlock-jersey/1222-posciel-jersey-rosanna-6858.html) na ten temat. Twoje zdanie bez wątpienia dla redaktora się będzie liczyć.

Na początku pizza wyjdzie Ci również w dobrze nagrzanym piekarniku – pamiętaj jednak, żeby koniecznie rozgrzać także blachę, na której będzie pieczona pizza!

Składniki
Składniki to bez wątpliwości jedna z najważniejszych kwestii – jeżeli nie będą niezłej jakości, pizza po prostu nie będzie tak smaczna. Powinieneś zainwestować w szczególności w dobrej jakości ser oraz sos pomidorowy. Pozostałe składniki zależą właściwie tylko od Twoich preferencji – pamiętaj jednakże, iż prawdziwa włoska pizza odznacza się niezbyt dużą ilością dodatków!
Mąka
wieszaki

Autor: Irina
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli marzy Ci się prawdziwa włoska pizza, wówczas oczywiście musisz zainwestować w mąkę typ 0 – to akurat z niej wychodzi najsmaczniejsze ciasto do pizzy.

Jeśli nie masz takiej w domu, wówczas możesz eksperymentować – doskonale smakuje i jest nieco odchudzona pizza zrobiona przykładowo na pełnoziarnistym cieście. Jeśli szukasz naprawdę fit wersji, wówczas możesz przygotować również modną ostatnio pizzę na cieście zrobionym z kalafiora.