Parawan na wannę jako odpowiednie rozstrzygnięcie do ciasnej łazienki

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Każdy chciałby posiadać komfortową, dużą łazienkę, jednakże posiadacze ciasnych pomieszczeń często muszą wybrać pomiędzy wanną a prysznicem.
Parawan na wannę to odpowiednie rozstrzygnięcie do małej łazienki w sytuacji, kiedy pragniemy mieć i natrysk i wannę.

parawan

Autor: Plage Vinilos y Adhesivos
Źródło: http://www.flickr.com
sprzątanie biurowca

Autor: Pieter van Marion
Źródło: http://www.flickr.com
Parawany są niezwykle wszechstronne i pasują do wystroju łazienki w każdym stylu, zarówno tych współczesnych, jak i luksusowych. Są rozmaite rodzaje parawanów i każdy ma możliwość wybierać właściwy do potrzeb. Parawany z otwieraniem wahadłowym to pojedynczy element zamontowany na ścianie, który obraca się naokoło własnej osi. Ten rodzaj parawanu nadaje się jedynie do wanien prostokątnych. Jego walorem jest łatwość utrzymania w schludności. Modele przesuwne pasują do większej części wanien.

Pasjonuje Cię opisywana tematyka? Jeśli tak, to dodatkowo zobacz link na witrynie, która także publikuje tego typu materiały. To z pewnością zwróci Twoją uwagę.

Montaż ich nie jest trudny. Zamocowuje je się na wannie, również nad jej obrzeżem za pomocą dobranych wycięć. Mogą się komponować z jednego, albo kilku elementów, z których część jest przesuwna, a część stała. Jest możliwość również wybrać typ harmonijkowy. Komponuje się z kilku składników i tak jak przesuwne pasują do każdego typu wanny. Odróżniają się od nich tym, że nie wymagają zamontowania prowadnic. Osiągalne w sklepach parawany mają przeróżne wymiary i trzeba je dobrać w taki sposób, by podczas kąpieli nie zatapiać łazienki. Parawan (zapraszam tutaj…) może być wykonany ze szkła utwardzanego, czy też z szyb polistyrenowych.

Mogą być przeźroczyste, matowe, przydymiane, nawet z inskrypcją, albo z tłoczonym wzorem. Ze względów praktycznych warto wybierać ścianki ze specjalną powłoką, która powoduje, że nie pozostają na nich ślady kropel. Taki parawan jest łatwiejszy w utrzymaniu czystości.