Meble przeznaczone dla dzieci – funkcjonalność, komfort oraz wspaniały wizerunek w jednym!

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Aranżując pokój dla malucha, musimy ponad wszystko zwrócić uwagę na to, jak dużo posiada lat, jakiej jest płci, czym się interesuje, co lubi. Dla nas samych istotne jest by meble były wygodne i mieściły w sobie jak najwięcej, równocześnie zajmując jak najmniejszą powierzchnię.

fotoobraz - przykład 2

Autor: Daniel Zimmermann
Źródło: http://www.flickr.com
Wymarzona łazienka

Źródło: glenfield-bathrooms.co.uk
I tu można zadać pytanie – czy w ogóle można pogodzić nasze kryteria z wymaganiami dziecka? Otóż można i nie jest ta rzecz wcale trudna!
W naszych obecnych czasach powstały tysiące, jeżeli nie nawet miliony linii meblowych, które są nakierowane tak samo dla osób pełnoletnich, jak również dla dzieciaków. Meble dla dzieci jednak są odrobinę inne, niż te dla nas – rodziców. Ponad wszystko większość z nich ma w posiadaniu trochę inne elementy samej podstawy wystroju – wśród tego są ponad wszystko biurka szkolne, które to są przystosowane rozmiarami do ciała dziecka. Pomijając jednak biurka, dosyć wielka różnica istnieje na przykład w łóżkach, które są przeznaczone dla dzieciaków, a tych dla osób dorosłych. Główną różnicą jest wielkość – są o wiele mniejsze, lecz nie tylko, gdyż jak to już wspomnieliśmy, nasze dzieciaki także posiadają własne wymagania. Producenci mebli przeznaczonych dla dzieciaków tworzą ze swoich własnych wytworów prawdziwe dzieła sztuki o kolorach oraz wzornictwach, które bywają skierowane do chłopaków oraz dziewczynek osobno.

Wiele linii meblowych posiada motywy przewodnie, jakimi są dla przykładu postacie z bardzo znanych bajek lub po prostu jakiegoś typu wzór, który to jest związany z jakimś konkretnym zainteresowaniem, dla przykładu w przypadku chłopców – z samochodami, no a w wypadku dziewczynek wspomnianym motywem maja możliwość być choćby kwiaty czy motyle.