W sklepach jest ogromna ilość rozmaitego rodzaju płytek i kafelków do użycia w dowolnym pomieszczeniu.
Kafelki wybiera się raz na wiele lat, w związku z tym winny być wyselekcjonowane z rozsądkiem.

jedzenie
Każde płytki ceramiczne, bez względu na rodzaj są palone. Do ich wyrobu na ogół stosowana jest glina, krzemionka, oraz przeróżnego gatunku skały i pigmenty. I to naturalnie od doboru tworzyw jest zależny ostateczny wygląd kafelków.
dekoracyjna lampka nocna

Autor: Jean L.
Źródło: http://www.flickr.com

Kafelki do kuchni muszą być mocne i odporne na ogień. Stworzone są z naturalnych materiałów i w związku z tym nie są toksyczne. Bez trudu można je utrzymać w czystości, nie nastręczają wyjątkowej konserwacji. Kuchnia (sprawdź koniecznie: meble do kuchni na wymiar) to pomieszczenie w wyższym stopniu niż inne narażone na większe użytkowanie. Przy kupnie kafelków do kuchni należy wziąć pod uwagę klasę jakości, klasę ścieralności, nasiąkliwość wodną, antypoślizgowość. Płytki mogą być wykończone za pomocą dekoracyjnego szkliwienia. Produkty takiego typu zazwyczaj mają atrakcyjne formy i cechują się znacznymi atutami ozdobnymi. Należałoby mieć na uwadze, że płytki szkliwione najczęściej mają gorsze parametry techniczne niż ich nieszkliwione odpowiedniki. Szkliwione wyroby mają śliską przestrzeń, także niewielką odporność na uszkodzenia mechaniczne. Wybór między rodzajami płytek powinien być uzależniony od ich zastosowania, również oczekiwań.

Różnorodność kafelek osiągalnych na rynku, również ich atuty estetyczne powodują, że pasują one do wnętrz o rozmaitej stylistyce. Arsenał form i kolorów pozwala na tworzenie fantazyjnych form i motywów, dzięki jakim każde wnętrze nabierze wSPAniałego charakteru.