Elektroniczna niania jako potrzebne wyposażenie przyszłych rodziców

Kategorie Ciekawostki,Nasze dziecko
Jeszcze przed narodzinami pociechy większość młodych rodziców kompletuje wyprawkę dla swojego malucha. Wśród mnóstwa rzeczy przydatnych dla noworodka, na liście zakupów przyszłych rodziców wielokrotnie pojawia się elektryczna niania.

biurka

Autor: Olgierd Rudak
Źródło: http://www.flickr.com
Na rynku dostępnych jest wiele typów tego sprzętu i obowiązkiem rodziców jest wyłonić taki model, który świetnie sprawdzi się w ich wypadku.
Przytulna i funkcjonalna sypialnia

Autor: Komandor
Źródło: Komandor

Elektryczna niania (zobacz również bezpieczna kamera) może być analogowa, lub cyfrowa. W skład takich sprzętów wchodzi nadajnik i odbiornik. Walorem sprzętu analogowego jest niska cena, silniejszy sygnał, a przez to także spory zasięg. W urządzeniu cyfrowym sygnał przekazywany jest w postaci kodowanej, przez co nie może być zaburzony przez inne urządzenia. Ton jest czysty, bez zniekształceń, jednakże zasięg nie jest tak znaczny jak w wypadku analogowych. W handlu dostępne są również urządzenia z kamerą, dzięki której opiekunowie zdołają także obserwować niemowlę. Poniektóre mają również tryb nocny. Dzięki użyciu podczerwieni można oglądać dziecko przy zgaszonym świetle. Dla bardziej wymagających wytwórcy przygotowali nianie elektroniczne z funkcją monitora oddechu. Monitor sprawdza oddech malucha dzięki dyskom sensorowym umieszczonym pod materacykiem. Zawiadamia o zatrzymaniu oddechu dziecka już po 15–20 sekundach od wychwycenia ostatniego oddechu. Jest to szczególnie ważne w przypadku wcześniaków.

Ogromną wygodą jest to, że owe sprzęty funkcjonują bezprzewodowo.
Może elektryczna niania nie jest sprzętem pierwszej potrzeby, jednak dla komfortu i spokoju opiekunów należałoby się w nią zaopatrzyć.