Oświetlenie LED do kuchni. Zobacz co trzeba wiedzieć.

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Kuchnia to miejsce, gdzie spędzamy w ciągu dnia więcej czasu. Wiele osób ceni sobie to pomieszczenie najbardziej i uznaje za serce całego domu. Z uwagi na to, że kuchnia musi być nie tylko funkcjonalna, ale także estetyczna, warto zatroszczyć się o stosowne oświetlenie tego miejsca.

Praktycznie i estetycznie

tasmy ledowe

Autor: Dylan Tweney
Źródło: http://www.flickr.com

Blaty robocze na pewno powinny być stosownie doświetlone, żeby zagwarantować komfort i wygodę w czasie gotowania. Wiele osób wybiera oświetlenie LED montowane pod wiszącymi szafkami.

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej, przeczytaj nasz następny artykuł, w którym czeka na Ciebie ciekawa informacja. Odpowie ona na wszelkie Twoje niepewności.

Jest to w praktyce dobre rozwiązanie – tego typu diody używają mniej prądu, służą dłużej od żarówek tradycyjnych, a do tego są łatwe w montażu i nie przepalają się nagle. Ich światło stopniowo słabnie pokazując, że nadchodzi pora wymiany takiej świetlówki. Profile LED mogą bez problemu być stosowane jako element dekoracyjny, a wiele osób przekonuje do takich rozwiązań właśnie prostota w instalowaniu oświetlenia, gdyż na ogół wystarczy jedynie podłączyć zasilacz LED – bez konieczności prowadzenia kabli. Ciekawie będą również wyglądać podświetlone w ten sposób krawędzie blatów kuchennych, co niewątpliwie nada nowego charakteru całemu wnętrzu.

O czym powinniśmy pamiętać?Każdy może mieć własny gust i rozmaite oczekiwania związane z wyglądem kuchni. Niezależnie od tego, czy wolimy wybierać rozwiązania standardowe, czy też o wiele bardziej podobają nam się nowoczesne aranżacje wnętrz, pod uwagę należy wziąć także aspekt praktyczny.

Musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, czy dane, które omawiają przedstawiany temat, są wnikliwe. Jeśli nie, to przejrzyj stronę www (www.sklep.kunszt.pl/), która ma ważne wiadomości.

Profile LED na pewno wyglądają atrakcyjnie, podobnie jak wiszący sufit z odpowiednim podświetleniem, a do tego są odporniejsze na uszkodzenia. Pamiętajmy natomiast, że by całość wyglądała atrakcyjnie będziemy musieli dokupić zasilacz LED dobrany do długości taśmy z oświetleniem – tutaj.

Stosując takie rozwiązanie w kuchni lepiej zdecydować się na oprawki rozpraszające światło, żeby diody po włączeniu nie odbijały się w blacie kuchennym, który z reguły jest błyszczący.

Ponieważ nie dają one zbytnio intensywnego światła warto pomyśleć również o dodatkowym oświetleniu, dzięki czemu całe pomieszczenie będzie w jednakowym stopniu jasne – pozwoli to uniknąć kontrastów między doświetlonymi blatami i elementami kuchni pozostającymi poza obrębem świetlówek.