Jakie triki warto wykorzystać w nowoczesnej łazience?

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Można w niej zastosować kilka aranżacyjnych trików. Jeśli jest niezbyt duża bądź brak w niej światła naturalnego, lustra i szkło optycznie powiększą pomieszczenie. Duże płytki o minimalistycznym designie, dodatkowo odbiją światło i nadadzą wnętrzu blasku. Czym jeszcze wyróżniają się nowoczesne łazienki?

Preciosa 2 marki KOŁO

Autor: KOŁO
Źródło: KOŁO

Sporą rolę odkrywa w tym przypadku wyposażenie, a dokładnie ceramika sanitarna. Ta powinna odznaczać się regularną linią. Umywalka oraz wanna w zbliżonej formie to najlepszy wybór. Z kolei w nowoczesnej kabinie prysznicowej nie powinno zabraknąć dużej tafli szkła i metalowych elementów. Znaczenie ma także aranżacja oświetlenia. Dobrze jest wydzielić kilka punktów oświetlenia i wykorzystać różne rozwiązania, poprzez które wydobędziemy atuty wnętrza, jak również zyskamy na funkcjonalności. W każdej łazience powinno znaleźć się oświetlenie główne i oświetlenie przy lustrze. Odpowiedni klimat zbudują reflektory, kinkiety (polecamy lampy klasyczne do salonu) lub halogeny.

Otwórz ten link pufy chesterfield! Na stronie zobaczysz ciekawe informacje na to zagadnienie, opisane w naszymtekście.

Dodatkowe światło w postaci na przykład taśmy ledowej zamontowanej pod szafkami, podkreśli nowoczesność wnętrz, jednocześnie nadając mu intymny charakter.

Światło LED coraz częściej stosuje się także w mniej oczywistych miejscach takich jak przestrzeń pod wanną czy sedesem. W funkcjonalnej łazience nie powinno zabraknąć także miejsca do przechowywania. Popularne szafki i półki z połyskiem będą tu idealnie. Nie tylko zapewnią miejsce na kosmetyki czy ręczniki, ale również odbiją światło i nadadzą mu blasku za sprawą lakierowanych frontów. Sterylny styl idealnie przełamie drewniany blat bądź wiklinowy kosz. Wszelkie dodatki powinny sprawiać wrażenie lekkich, tak by nie przytłaczały całego wnętrza. Stosując takie, które najbardziej odpowiadają naszym upodobaniom, mamy możliwość tworzenia nowoczesnego wystroju – od minimalistycznego, poprzez glamour, aż po najbardziej przytulny.

Drewno w łazience

Autor: Kopp
Źródło: Kopp

Współcześnie sporą popularność zyskują nowoczesne łazienki w loftowym klimacie, w których wyróżnia się surowa gra kolorów. Charakterystyczne dla tego typu pomieszczeń elementy to między innymi beton, cegła, stal. Wyróżnione rury i kable w odpowiedniej aranżacji są w tym przypadku dekoracją. Minimalistyczne powierzchnie w połączeniu z oryginalnymi meblami oraz designerskimi dodatkami tworzą kompletną aranżację. Coraz częściej w łazienkach stosuje się także płytki w geometryczne wzory i podłogę z naturalnego drewna. Pierwsza propozycja idealnie kontrastuje z prostymi w formie i jednokolorowymi powierzchniami. Z kolei drewno świetnie przełamuje chłodny wystrój nowoczesnej łazienki.