To najwłaściwszy czas, by pogłówkować, jak dostarczać ciepło do mieszkania. Przed nami zima, a ostatnie lata pokazały, że te umieją być nad Wisłą dość srogie. W minionym dziesięcioleciu kilkakrotnie słupki rtęci spadały poniżej 30 stopni mrozu. Nie należy korzystać z okolicznej ciepłowni – nie ma jak kontrolować temperatury, włączać i wyłączać grzania.

Najlepsze jest ogrzewanie domowe. Nie masz pojęcia od czego zacząć? W tym tekście poradzę ci, co trzeba instalować np. pompy obiegowe c.o.) oraz jakich firm sprzęt nabywać.

grzejniki – kwestia tu wygląda prosto. Należy je dostosowywać do powierzchni izby. Obok rozmiarów kaloryfera kluczowe jest również miejsce, które zagwarantuje idealne rozpraszanie ciepła. Najlepsze oferty na naszym rynku to grzejniki Purmo oraz grzejniki Enix.

Grzejnik

Autor: fondital

Kolektory słoneczne Hewalex to nowoczesność i odpady (polecamy wróć). Jak sama nazwa wskazuje, energię daje tu działalność Słońca. Maszyny te instaluje się na dachach, w dobrze dobranym punkcie. Opłaca się wprowadzić kolektory do lokum, w którym istnieje ogrzewanie ścienne lub podłogowe. Wspaniale nadają się w ogrzewaniu basenów i wody użytkowej. Koszta kolektorów wahają się od 6 do 12 tysięcy złotych.

Do grzania wody idealnie się nada też podgrzewacz wody Vaillant, wykorzystujący energię cieplną z gazu. Maszyny te wyróżnia spora prędkość ocieplania wody i efektywność energetyczna, wyrażająca się w małym spalaniu surowca.

grzejniki łazienkowe

Autor: Purmo
Źródło: Purmo

Znakomitą alternatywą dla usług lokalnej ciepłowni są kotły gazowe Vaillant. Można je instalować w piwnicy, co oznacza dużą oszczędność miejsca. Niebywale praktyczna jest opcja indywidualnej kalibracji ciepła. Taki kocioł może równolegle ogrzewać wodę i powietrze w domu.

Pompy obiegowe CO okazują się konieczne w przypadku, gdy kocioł gazowy ciekawe: biuroinwest.pl/ ich domyślnie nie zawiera. Odpowiadają za przepływ grzanej wody.

Na zakończenie tekstu chciałbym jeszcze zaproponować każdemu grzejniki łazienkowe Instal Projekt, które cechują się świetną wydajnością oraz miłym projektem. One sprawią, że twoja łazienka stanie się ciepła i stylowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *