Kuchnia XXI wieku? Pełna funkcjonalnych gadżetów!

Kategorie Zdrowa dieta
Kuchnia powinna być urządzona nowocześnie i praktycznie. W dzisiejszych czasach markety mają naprawdę ciekawy asortyment akcesoriów i dodatków kuchennych, które nie tylko uprzyjemnią przygotowywanie obiadów, ale również udekorują samo pomieszczenie.
Kuchennym przebojem ostatnich lat są bezsprzecznie płyty indukcyjne.

podany na talerzu boczek z dodatkami

Autor: brett jordan
Źródło: http://www.flickr.com
Z sukcesem zastępują one tradycyjne kuchenki gazowe i ceramiczne. Nie powinno to jednak nikogo dziwić, biorąc pod uwagę ilość plusów tego rodzaju płyt. Nowatorska technologia indukcji zużywa mniej prądu, jest bezpieczniejsza i pozwala na znacznie szybsze przygotowywanie jedzenia. Pomimo że indukcja wyraźnie skraca czas gotowania, sama płyta wcale nie nagrzewa się mocno. Cała energia zostaje skierowana do garnka, który powinien być wykonany z metalu przyciągającego magnes. W związku z wiele osób martwi się, że wybór płyty indukcyjnej do kuchni będzie wiązał się z koniecznością zakupu nowego zestawu garnków i patelni. Na szczęście powstał już patent, który pozwala na używanie zwyczajnych rondli na tym najnowocześniejszym typie kuchenek. W ofercie wielu sklepów znajduje się specjalistyczna podstawka na płytę indukcyjną. Warto ją zakupić na samym początku przygody z technologią indukcyjną, a następnie sukcesywnie wymieniać garnki na te wykonane z metalu ferromagnetycznego.
Niezastąpionym gadżetem w kuchni jest również podstawka pod gorące naczynia. Najczęściej wykonuje się je z silikonu, drewna, tworzywa sztucznego lub metalu. Tego typu podkładki są nie tylko funkcjonalne, ale i estetyczne.

Dzięki nim unikniemy uszkodzenia kuchennego blatu czy stołu i nadamy naszej kuchni wyjątkowy charakter. Podstawki są produkowane w różnych kształtach i rozmiarach – każdy bez problemu znajdzie taką, która wpasuje się w styl jego wnętrza.