W czym podawać zupę – miseczka, talerz czy też bulionówka?

Kategorie Zdrowa dieta
Gęste lub rzadkie, o gęstości kremu, z makaronem czy bez. Sycące czy lekkie, esencjonalne jak też bogate w witaminy – zupki.
Spożywamy je od dziecka.

Bulionówki Ćmielów

Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com
artykuł

Autor: Naturhouse
Źródło: Naturhouse
Żurek, rosół, barszcz, kapuśniaczek, pomidorówka, z ogórków oj, długo by wyszczególniać. Polacy wprost uwielbiają zupy i jedzą ich najsporzej na świecie. Podpowiadamy w czym podawać zupkę.

Spodobał Ci taki artykuł? To super, sprawdź stronę pizza Kraków Broniewskiego pod tym adresem. Zobaczysz tam większą ilość informacji na zbliżony temat.

Zapewne posiadasz w swoim kredensie przynajmniej dwa rodzaje, a niekiedy nawet trzy rodzaje naczyń do zupki i to w bogatym wydaniu. Najprościej naczynia do zupy możesz sklasyfikować jako głęboki talerz, miseczki do zupy oraz tzw. bulionówki. Na gustownych przyjęciach zupki często serwuje się w niedużych miseczkach.

Na tej stronie jest dużo użytecznych wiadomości, ale szybko przeczytaj też inne szczegółowe informacje stłuczka szklana. One również są bez wątpliwości warte uwagi.

Te z uszkiem lub z dwoma uszkami są to bulionówki Chodzież. Czasami zupy serwuje się także w małych kokilkach, w jakich zupka była zapiekana w piecu (dla przykładu francuska zupa z cebulą) czy maleńkim garnuszku. Bulionówkę stawia się na talerzu, na serwetkę papierową. Talerzyk powinien być na tyle duży by mogła się też tam zmieścić łyżka, jaka musi się tam odnaleźć przed i po spożyciu. Ażeby usprawnić jedzenie, możemy podać łyżkę troszkę mniejszą. W bulionówkach serwujemy zupy czyste a także kremy na stół. Jeśli do zupy podajemy dodatki, należy umieścić je na oddzielnym talerzu po lewej stronie, zaś gdy podaje się dodatkowo widelczyk, wtenczas talerzyk z dodatkami oraz widelczykiem stawiamy po stronie prawej.

miseczki do zupy

Autor: Daniel Kruczynski
Źródło: http://www.flickr.com
Bulionówki Ćmielów sprawdzą się na wszelakiego typu imprezach.

Miseczka to postać pośrednia pomiędzy talerzykiem a bulionówką. Ze względu na swój rozmiar, dla wielu jest to ukochana forma podawania jak też spożywania zupy, zwłaszcza na co dzień.