Kto z nas nie uwielbia położyć na stole pyszne, świeżuteńkie i pachnące ciasto?

Kategorie Zdrowa dieta
Przygotowanie ciasta jest sposobem na odprężenie dla wielu domowników i nie tylko. A zarazem jest też świetną metodą na wprowadzenie serdecznej atmosfery w domu. Nie rzadko odnosi się wrażenie, że dom, gdzie czuć świeżo pieczonym ciastem jest z całą pewnością ciepły, przyjemny i przytulny.

Święta

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Czując zapach cynamonu, wanilii i innych dodatków korzennych nastrój natychmiast się polepsza. Wbrew pozorom przygotowanie ciast nie jest bardzo trudnym przedsięwzięciem, zwyczajnie trzeba rozpocząć od prostszych przepisów i szkolić swe kwalifikacje. W dodatku jest to niesamowicie relaksujące, a gdy robisz to z własnych potrzeb to już sama przyjemność. Należy zaopatrzyć się w kilka istotnych przyrządów, jak między innymi formy silikonowe do pieczenia. Bez tego ani rusz.
miasto

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
Świeże ciasto (zobacz sweet home babice) jest także znakomitym sposobem na prezent dla bliskiej osoby. Ciasto upieczone od serca wyrazi naszą wdzięczność i zaznaczy nasze emocje. Jednym chyba z najbardziej pachnących wypieków są pierniki. Łatwy przepis i foremki do pierników i w całym domu pachnie pięknie i świątecznie.
Jednym jednak z fundamentalnych atutów ciasta domowego są jego komponenty. Nic bowiem nie może przebić ciasta, jakie zostało upieczone z ekologicznych składników, bez ulepszaczy i zagniecione ukochanymi rękami. Wałki do ciasta drewniane trochę zamazują ten idealny domowy nastrój, który towarzyszy pieczeniu. Nie wiadomo dlaczego łączyć się on może z krzepką gospodynią i jej podręcznym narzędziem do zachowania porządku wśród najbliższych.

Lecz to tylko zabawne historie, które jeszcze mocniej uwznioślają polską rodzinną sielankę. Warto zachęcić się do pieczenia ciast, głównie w czasach kiedy wszyscy tak bardzo jesteśmy zagonieni.