Niechaj pasja podąży za nowoczesnością w pieczeniu

Kategorie Zdrowa dieta
Jeżeli uwielbiasz spędzać niekończące się godziny w kuchni, zadziwiać znajomych nowatorskimi pomysłami kulinarnymi, sprawdź które naczynia do pieczenia zdadzą twój egzamin niezbędności.

Brytfanny miewają kilka zastosowań. Głównie wygodnie przygotowuje się w nich wszelakiego typu mięsiwo oraz warzywa.
Jeżeli denerwują cię przywierające dania, brytfanny aluminiowe zdadzą test bardzo dobrze. Specjalna wewnętrzna powłoka uniemożliwia właśnie przywieranie. Aluminium charakteryzuje się tym, że niemal natychmiast się podgrzewa lecz równie łatwo schładza. Dania przygotowywane w takich naczyniach, trzeba więc natychmiast zjeść. Bez wątpienia korzyścią jest to, że brytfanny aluminiowe są lekkie.
Gęsiarka jest typem brytfanny. Częstokroć troszkę pojemniejsza, bywa iż ma przykrycie.
krajobraz - sport

Autor: Miguel Discart
Źródło: http://www.flickr.com
Można spotkać ludzi, którzy bardzo cenią sobie estetykę w kuchni. Dla nich poleca się gęsiarki emaliowane, gdyż wewnętrzna powłoka spełnia niejednokrotnie funkcję ozdobną. Są one dodatkowo dosyć lekkie. Emalia pełni funkcję rezerwowego wzmocnienia dla naczynka. Gęsiarki emaliowane poleca się dla alergików. Co ważne, gęsiarki emaliowane da się myć w zmywarce. W trakcie kupna emaliowanej gęsiarki trzeba zważać na to, czy jej ścianki są wystarczająco pogrubione. Odpowiednia grubość ścianek zapewni równomierne rozprowadzanie się ciepła w naczyniu.

Jak pokazują powyższe przykłady, powłoka wyścielająca naczynie jest istotna. Warto mieć w domu kilka rodzajów naczyń do pieczenia, po to aby być w stanie dobierać je do potraw w zgodzie z ich właściwościami.