Które szkło do czego?

Kategorie Zdrowa dieta
Na rynku mamy duży wybór szkła. Nic więc dziwnego, że wielu ludzi nie posiada wiedzy co jak też w którym szkle serwować.
Jeśli zależy nam na wywołaniu należytego wrażenia na biesiadnikach powinniśmy mieć pełny zestaw wysokiej jakości kieliszków.

śniadanie

Autor: Katherine Lim
Źródło: http://www.flickr.com
Co i jak serwować? Należy również mieć pojęcie, że serwowane szkło musi być nieskazitelnie czyste, po umyciu nie zostawiamy szkła do wyschnięcia, ale trzemy do sucha mięciutką ściereczką. Najlepiej również nie dotykać szkła gołą ręką, ażeby nie pozostawić nieładnych odcisków palców. Jeśli chodzi o kieliszki do wódki istnieje parę typów kieliszków przeznaczonych na ten alkohol, jedne mają nóżkę, inne nie i zwane są shotami. Zależnie od modelu w trakcie picia chwytamy za nóżkę albo za gruby ( propozycja skutecznego odchudzania) spód. W szkłach, które posiadają nóżki musimy serwować wódki czyste oraz gatunkowe, natomiast w kieliszkach bez nóżek serwujemy wyłącznie wódki czyste. Ponadto, wódkę czystą powinno podawać się zamrożoną, na dodatek można również zmrozić szkła, zaś wódkę gatunkową – w temperaturze pokojowej. Kieliszek trzeba wypełnić w taki sposób, ażeby do rąbka zostało 3-5 milimetrów.

Gdy zainteresował Cię zaprezentowany zagadnienie, odwiedź serwis recykling szkło, gdzie znajdziesz obszerne informacje. Poszerz swoją wiedzę.

Zestaw tychże szkieł (z reguły 6 sztuk) kosztuje mniej więcej 20 złotych.

Kieliszki do koniaku a także brandy posiadają nadętą czaszę, przypominają wyglądem szeroki tulipan, który jest zwężony ku górze. Posiadają zawsze krótką nóżkę.

Kieliszek ten chwytamy za czaszę, (innym sposobem aniżeli kieliszki do wina) dzięki czemu podgrzewa się znajdujący się w nim alkohol jak też tym samym wydobywa się jego prawdziwy aromat. Mimo, że kieliszek posiada objętość około 200 mililitrów, wlewamy wyłącznie od 20 do 40 mililitrów napitku. 6 sztuk tychże kieliszków to wydatek blisko 60 złotych.