Nowoczesne wnętrza wydobędą piękny i stylowy wygląd w każdym domu.

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Kiedy rozmawiamy o nowoczesnych wnętrzach, mamy na uwadze głównie mnóstwo przestrzeni, światło, przejrzyste barwy, prostota czy też spore okna. Natomiast nie tylko to jest kluczowe do nowoczesnego stylu przestrzeni. Dodatkowo dobór mebli czy też uzupełnień do mieszkania jest wyjątkowo istotny.

nowoczesne mieszkanie z widokiem na góry

Autor: Scott Jordan
Źródło: http://www.flickr.com
Nowoczesny wygląd wnętrza to głownie powierzchnia i oświetlenie. Są rozmaite fasony aranżowania mieszkania w nowoczesny sposób. Jednak jedno w każdym nowoczesnym wnętrzu jest fundamentalne, jednolitość oraz harmonia. Czyli wszelki detal czy też element domu powinien odpowiadać do pozostałości stylizacji wyposażenia wnętrza. Wizytówką domu jest to, co zauważamy na pierwszy rzut oka po wejściu do środka, to znaczy przedpokój oraz schody. Pamiętając, że nowoczesne wnętrza odznaczają się prostotą, światłem i przestronnością, zatem przedpokoje również powinny być w kolorze jasnego beżu lub szarości.

Najistotniejszą ozdobą powinno być w przedpokojach oświetlenie, które nie tylko uwypukla funkcje, ale też reguluje proporcje długich oraz wąskich pomieszczeń. Również idealne oświetlenie uwypukla śliczne parapety, mozaikę na ścianie, pułki lub stojaki. Jeśli korytarz (meble metalowe do przedpokoju) jest długi, wybornym rezultatem są zdjęcia w jednakowych ramkach zawieszone na ścianach, co optycznie skraca korytarz. Jeżeli schody wiodą do salonu, to kapitalnie cechują się w nowoczesnym wnętrzu schody drewniane z płytą szkła w zastępstwie balustrady.

nowoczesne AGD w kuchni

Autor: Goedeker’s
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli preferujemy balustradę ze stali czy też drewna, schody zróbmy z kamienia oraz szkła. Nowoczesne wnętrza to dodatkowo minimalizacja i ciepłe barwy wnętrza. Jeżeli mamy duże okno, to też może stanowić ozdobę w zastępstwie firan. Umeblowanie powinny pasować do stylu wyposażenia wnętrza. Dodatki takie jak wazony, figurki, drobne lampki ocieplają pomieszczenie. Wszystkie elementy nowoczesnego domu powinny harmonijnie tworzyć jedną całość.