Płytki ceramiczne rewelacyjnie nadają się do dużej liczby pomieszczeń w czterech kątach. Najlepiej oczywiście położyć je w łazience. Wyróżniają się sporą niewrażliwością na wilgoć i ścieranie, zatem okażą się fantastyczną nawierzchnią w łazience. Zamawiając płytki ceramiczne trzeba zwrócić szczególną uwagę na garść istotnych parametrów.

Kolekcja płytek Nubo marki Ceramstic

Autor: Ceramstic
Źródło: Ceramstic
Primo, płytki odznaczają się odmienną klasą wykonania.

Kiedy stwierdzisz, że zawarte w tym tekście informacje są godne uwagi, sprawdź dodatkowo szczegóły w tekście. Znajdziesz tam równie wartościowe dane.

Im większa klasyfikacja, tym większa poręka, że każda płytka z paczki będzie zrobiona z najwyższą starannością. Idąc dalej, tego rodzaju artykuły mają odmienne stopnie wytrzymałości na ścieranie. Pewne modele można przeznaczyć na przykład jedynie do stąpania po nich w pantoflach domowych, inne wytrzymują nawet nogi w glanach. Po trzecie, płytki posiadają różną nasiąkliwość.

Ten tekst jest dla Ciebie ciekawy? Masz chęć na kolejne wątki? Zatem nie ociągaj się i klikaj łóżka metalowe 180×200 w ten link.

Im więcej wody wchłaniają, tym większe niebezpieczeństwo, że w czasie gwałtownych zmian temperatur płytki się rozlecą. Po czwarte, przed zamówieniem zbadaj, czy płytki nie są bardzo śliskie – złamana noga to nic fajnego, a najczęściej wypadki mają miejsce akurat podczas mycia.

To już wszystkie rzeczy, jakie musisz mieć na uwadze przed wyborem płytek ceramicznych. Przyglądnijmy się teraz głównym dystrybutorom płytek na rynku rodzimym. Warta rekomendacji jest Porcelanosa, prestiżowa firma z Hiszpanii, sprzedająca świetne i trwałe artykuły łazienkowe.

Wśród naszych wytwórców należy polecić przedsiębiorstwo z Kopanin – Ceramika Gres. Fabryka ta zdobyła sporo znaczących wyróżnień, takich jak „Złoty Medal MTP Budna” czy „Złota Kielnia”, co gwarantuje, że płyki są najlepszej jakości. Gresowe płytki wyróżniają się wielką niewrażliwością na niszczenie i zmiany ciepłoty. Te świetne rezultaty firma zawdzięcza posiadaniu własnego zakładu badawczego, wymyślającego innowacyjne metody wytwórcze.

Kamień na elewację to wytwórca płytek ceniony na całym świecie. Mówi o tym obecność produktów tej marki w większości globalnych sieci sprzedaży. Firma może szczycić się wieloma elegancko wyłożonymi wnętrzami, m.im na promie pasażerskim i w ekskluzywnych hotelach.