Patelnia grillowa jako naczynie, jakie każdy winien posiadać w kuchni

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Patelnia grillowa to takie naczynie, które każdy musi mieć w kuchni. Mają tę wartość, że jest możliwość na niej przyrządzać dania bez tłuszczu.
Patelnie grillowe mogą być z żeliwa, stalowe, czy też aluminium, a każdy z tych kategorii ma możliwość mieć przeróżne osłonki wewnętrzne.

dania z patelni grillowej

Autor: ビッグアップジャパン
Źródło: http://www.flickr.com
Patelnia żeliwna jest bardzo trwała i najsolidniejsza ze wszystkich, a jej zakup to inwestycja na dużo lat. Jest możliwość na niej grillować w bardzo wysokich temperaturach, bez obawy o przypalanie dania. Dania z patelni grillowej mają lepszy smak.

Zaciekawił Ci się taki artykuł? Jeśli tak, to nim wyłączysz komputer, kliknij najpierw ten link – ta witryna (https://alena-firany.pl/gotowe-firany-na-przelotkach.html) także na pewno przypadnie Ci do gustu!

Te patelnie nadają się do użytku w piekarniku, nie poleca się natomiast ich mycia w zmywarce. Żeliwo potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji, należałoby więc się stosować do zaleceń wytwórcy. Prawidłowe stosowanie i konserwacja patelni grillowej jest bardzo istotna, ponieważ od tego jest zależna długość jej eksploatacji. Patelnia stalowa skonstruowana jest z wysokiego gatunku stali nierdzewnej. Patelnia ze stali nagrzewa się wolno, lecz jednakowo powoli ostyga, dzięki temu strawa długo zostaje gorąca. Większość patelni grillowych ze stali nierdzewnej przeznaczona jest do używania w piekarniku, wolno je myć w zmywarce. Patelnia grillowa aluminiowa jest stanowczo najmniej trwała ze wszystkich typów. Stworzona jest na ogół z niskogatunkowego aluminium, przez co się odkształca i pali. Nie nadaje się do użytku w piekarniku, ani do mycia w zmywarce.

Patelnia grillowa tym różni się od pozostałych, że ma pofalowane dno, w którym zbiera się wytopiony tłuszcz, miast wsiąkać w mięso.

Poniektóre modele patelni grillowych jest możliwość wstawiać do piekarnika, natomiast zależnie od technologii skonstruowania, także zastosowanych tworzyw wolno z nich korzystać nawet na płytach indukcyjnych. Patelnie grillowe potrafią być obłe, koliste, prostokątne, także kwadratowe.