Urządzanie kuchni zazwyczaj nie jest bynajmniej tak łatwe jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Najczęściej nie zwracamy na to dużej uwagi, jednak na pewno wart poświęcić nieco czasu na dokonanie właściwego wyboru chociażby w kwestii blatu czy w odniesieniu do wyglądu zastawy naczyniowej.

Jeśli kuchnia nie służy Ci wyłącznie do ozdoby, lecz praktycznie na co dzień coś przygotowujecie w niej, wóWCzas wybór odpowiedniego blatu będzie ogromnie istotną kwestią.

Podoba Ci się ten post? To super, jeśli masz ochotę zobaczyć coś tak samo niebanalnego, to z pewnością na pewno zaciekawi Cię także użyteczna strona.

Pamiętaj także, iż powierzchnia blatu roboczego powinna być naprawdę duża jeżeli chcesz, żeby zwyczajna praca kuchenna była wygodna. Co zatem możesz wybrać?

blat drewniany

Autor: Jared
Źródło: http://www.flickr.com
Rodzaje blatów
kinkiet

Autor: Calvado
Źródło: Calvado
Jeżeli zależy Ci między innymi na eleganckim i stylowym wyglądzie Twojej kuchni, wówczas oczywiście niezłym wyborem będzie blat drewniany. Zazwyczaj decydują jednak zależności finansowe, wtedy zwykle decydujemy się na płytę MDF, która zwykle jest całkiem niedroga, a równocześnie rewelacyjnie zastępuje drewno. Jeśli masz dużo pieniędzy i marzysz o czymś, co będzie sprawdzało się przez długie lata, wtedy możesz postawić także na blat kamienny – dla przykładu marmurowy czy granitowy. Zwykle jednak jeśli myślimy o wyjątkowo stylowej kuchni, wówczas dobrze sprawdzi się blat drewniany, który doskonale pasuje zarówno do współczesnych wnętrz jak i do tych nieco rustykalnych – oczywiście jeśli wybierzemy odpowiedni odcień drewna.
Jak dbać o drewno?
Sylwestrowa aranżacja mieszkania

Autor: Dekoria
Źródło: Dekoria
Jeśli zdecydujesz się na drewniany blat, wtedy niewątpliwie musisz o niego właściwie zadbać.

Taki blat potrzebuje regularnego olejowania i sporej uwagi. Nie można stawiać na nim bezpośrednio garnków, które są mokre czy zbyt gorące. Wówczas na blacie mogą bowiem pojawiać się nieładne plamy, które na dodatek jest bardzo trudno usunąć.