Zrobiona z sosny płyta stolarska – jej odmiany oraz największe zalety

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Płyty stolarskie są to niewiarygodnie popularne „zamienniki”, dla bardzo dobrze poprzez wszystkich znanej sklejki meblowej. Ukazuje się ona w wielu odmianach, Rozmiarach i kolorystykach, chociaż jeśli chodzi o same kolorystyki to utrzymują się one w różnych odcieniach drewna.

salon z telewizją

Autor: jonahbear2006
Źródło: http://www.flickr.com

Nasze osoby dziś jednakże będzie interesować jedynie pojedyncza kolorystyka, którą to zwie się „sosną”.
wesele w stylu orientalnym

Autor: ChuWeiHunG IPhoto
Źródło: http://www.flickr.com
Nasz poruszany dzisiaj temat, a więc po prostu płyta stolarska sosna – bywa to jak widać po tym co wyżej odpowiednik sklejki zwanej „meblową”, jednak tak naprawdę taka płyta stolarska jest dużo bardziej wytrzymała. Mimo bardzo wielu podobieństw do wspomnianej sklejki (obie są zaliczane do jednych z najstarszych półfabrykatów używanych w meblarstwie, obie posiadają po parę warstw), płyty stolarskie odznaczają się w szczególności dużo mniejszym ciężarem. Bywają one wytwarzane szczególnie w celu wyrównywania przeróżnych odkształceń, które to powstają na drewnie głównie z powodu jego (drewna) pęcznienia i skurczenia się.

Nie masz ochoty skończyć ciekawego tematu na tym wpisie? Zatem zapraszamy do nowych – kliknij link (http://www.rateco.pl/oferta/darmowy-audyt-zerowy/) i wejdź na analogiczną witrynę.

Takie połączenie zmniejsza dość silnie podatność drewna na wspomniane „problemy”. Dobrze jest wiedzieć, że wszelakie płyty stolarskie ukazują się w paru osobistych odmianach (i nie chodzi tutaj o temat ich kolorów) – wśród takiego typu płyt wyróżnimy ponad wszystko tak nazywane płyty „suchotrwałe”, „wodoodporne”, oraz takie całkowicie zwykłe i najbardziej popularne, czyli okleinowe.

Te podane jako ostatnie występują w różnych kolorystykach, między innymi w interesującej nas dzisiaj sośnie, jednak również w kolorystykach dębu, jesionu, czy też buku, oraz olchy, nie mówiąc już o kolorystyce brzozy.

Czy zainteresował Cię ten wpis? Jeżeli tak, to idź dalej puszman meble i przeczytaj tam kolejne frapujące wpisy. Nie ociągaj się!

Na koniec dodajmy, że wszystkie płyty istnieje możliwość dobrać pod względem grubości i wielkości.