Idealny osprzęt piłkarski

Kategorie Ciekawostki
Wiele zmieniło się od chwili, gdy komputery i nowoczesne konsole nie były na razie na tyle powszechne w naszych gospodarstwach. Ani lekarzom, ani szarym ludziom, którzy mają oczy szeroko otwarte i nie całkiem podoba im się ciągłe oddalanie się od trybu funkcjonowania, do jakiego przystosowała nas natura, nie uchodzi uwadze problem, że na podwórku na blokowisku prawie nikt nie kopie już piłki, mało maluchów gra w berka lub kluchy, nie wspominając już o staromodnych klasach czy zabawie w gumę. Niemal nikt się tym nie interesuje, wciąż mniej wie, o co chodzi.

Piłka nożna, piłkarz

Autor: beMeister
Źródło: IMPIRE

To, co dostrzegają normalni ludzie, troszczący się o młode generacje, potwierdzają naukowcy, którzy zarabiają na życie analizowaniem różnych aspektów życia, w tym zdrowia najmłodszych. A młodzież niestety z różnych przyczyn, choć wiążących się z niedostatkiem ruchu, coraz częściej dotykana jest przez liczne schorzenia.

Jeżeli interesuje Cię ten temat, to odsyłam do strony www (https://www.skalnik.pl/odziez/odziez-damska/odziez-damska-spodnie), gdyż odnajdziesz tam mnóstwo zajmujących Cię tematów, które są tam opisane.

Najpowszechniejsza i najmniej trudna do wyzbycia się jest po prostu słabiutka wydolność fizyczna i fatalna kondycja. Nieco trudniej jest z otyłością, o ile tylko nie towarzyszą jej kłopoty psychiczne. Znacznie trudniej bywa niestety z coraz powszechniejszą i niezwykle niebezpieczną cukrzycą, zaburzeniami hormonalnymi, z psychiką, złą budową kości i krzywymi kręgosłupami – na wszystko to, mimo że nie za jednym ruchem różdżki, ale w dość krótkim czasie, potrafiłaby zabrać właściwa porcja ruchu, o ile tylko nie jest za późno.

Może dobrze wrócić do starych rozrywek, wyskoczyć z dzieckiem na podwórko i pokopać z nim w gałę? Nawet nie zauważysz, kiedy pojawi się grupa dzieciaków, co też chcieliby przez moment pokopać: w jedno podanie, „króla” czy setkę innych gier. Lub całkiem podwórkowy mecz. Nawet w sklepach z zabawkami możesz nabyć całkiem porządne korki czy spodenki piłkarskie. A kiedy wyjdzie na jaw, że młodzi, a może także sami rodzice, lubią takie wykorzystywanie wolnego czasu – w bezpiecznej odległości od gier telewizyjnych i programów w TV – może warto rozważyć poważne podejście do zagadnienia? Jeśli zależy ci na zdrowiu młodzieży chłopaków, słusznie pochodzić z nimi do pobliskiego klubu sportowego, wyłożyć pieniądze na ochraniacze piłkarskie R-GOL na piszczele, żeby bardziej zmobilizować syna, by się ruszał i w ten sposób upuszczał nieco potu. Wystarczy kilka miesięcy umiarkowanego treningu, nawet całkowicie amatorskiej, ale żywiołowej zabawy, by znacznie zminimalizować różnego rodzaju ryzyko wiążące się z chorobami i schorzeniami. Tak niewiele w tej chwili, a tyle dla najbliższych kilku dekad życia młodego człowieka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *