Jak nauczyć się języka włoskiego? Porady dla początkujących.

Kategorie Ciekawostki
Marzysz by opanować język włoski, ale boisz się, że siedzenie nad słownikiem szybko Cię znudzi. Przedstawiamy kilka porad jak nauczyć się języka włoskiego.
Oczywiście metodą drogą do nauki języka jest wyjazd – jeden długi bądź wiele krótkich, ale regularnych.

sala na kurs językowy

Autor: Shane Global
Źródło: http://www.flickr.com
Wyjazd warto wcześniej poprzedzić bazą gramatyczną, znajomością podstawowego słownictwa oraz zasad wymowy. Wówczas możemy ruszać do Włoch, czytać i słuchać, rozmawiać. Warto również wykorzystywać swoje znajomości. Jeżeli mamy przyjaciela Włocha lub kogoś kto znakomicie posługuje się językiem włoskim, poprośmy go, by pisał do nas SMS-y oraz poprawiał nasze błędy w odpowiedziach. Ten kto uczy się na kursie wcale nie ma gorszych szans. Profesjonalna szkoła języka włoskiego to również świetny. Jeżeli wybierzemy szkołę języka włoskiego to istnieje spore prawdopodobieństwo, iż nauczyciel lepiej nauczy nas, dzięki czemu będziemy lepiej pisać oraz poznamy bardziej standardowe słówka, aniżeli przypadku, kiedy znajomy uczy nas dialektywnych wariacji.

Jeżeli nie mamy szansy wyjechać, ani w naszym otoczeniu nie ma nikogo kto zna włoski, ale będziemy uczęszczać na kurs to może na początku będziemy mówić wolniej, ale za to bardziej poprawnie. Poza tym, poznamy słownictwo z większej liczby dziedzin, dzięki czemu będziemy mogli rozmawiać na wiele tematów, jednakże jeżeli tryb kursu na to pozwala bądź mamy indywidualne to najlepiej naukę słów ograniczyć do takich, które są nam najbliższe. Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, ale również dużo mniejsze miasta oferują naprawdę dobre szkoły językowe, gdzie włoski jest wykładany na wysokim poziomie i nauczany w dość przystępny sposób- tu.

Trzeba mieć na uwadze, że bez względu na to czy uczymy się samodzielnie w domu czy chodzimy na kurs, musimy robić zdecydowanie więcej niż w podręczniku czy na lekcji.

Możemy na przykład prowadzić kalendarz, a później dziennik we włoskim języku. Na początku mamy niewielki zasób słów i nie znamy także dokładnie zasad tworzenia poprawnych zdań, jednakże podstawy wystarczą, by napisać w kalendarzu “spotkanie z Tomkiem” czy “fryzjer o czternastej”.