Życie młodego żaka – czyli jak pomóc dzieciom przy szkolnych zadaniach

Kategorie Ciekawostki
Szkoła stanowi trudny okres nie tylko dla dzieci, ale także dla ich rodziców. W razie problemów robimy wszystko, żeby wspomóc nasze pociechy.

Rosjanie

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Najczęściej udaje się to szybko, jednak bywa, iż problem jest nie do przejścia.
zadania z matematyki online

Autor: University of the Fraser Valley
Źródło: http://www.flickr.com
O ile historia i przyroda zdają się być mniej kłopotliwe, o tyle algebra potrafi nastręczać prawdziwych trudności. Wielu uczniów nabawiło się z tego powodu sporych kłopotów. Opiekunowie, widząc niepowodzenia swoich pociech, starają się jak mogą, żeby pomóc. Nie zawsze bywa taka możliwość. Czasem brakuje im czasu, albo dawno nie używana wiedza po prostu wyparowała. Ponadto, brak cierpliwości lub umiejętności dydaktycznych udaremnia wspólną naukę. W takiej sytuacji pozostaje jedynie dobry korepetytor. Jak się możemy przekonać, nauka matematyki online nie należy do rzadkości – . Nie opuszczając własnego mieszkania, bez noszenia ważących sporo podręczników można odbyć zajęcia wyrównujące. Liczne strony internetowe umożliwiają wsparcie przy analizowaniu materiału szkolnego. Poszczególne tematy korepetycji z matematyki przypisane są do wieku szkolnego oraz stopnia trudności. Zapewniają materiały wspomagające, które gwarantują przyswojenie problematyki oraz oferują testy sprawdzające poziom wiedzy. Zadania z matematyki online z jednej strony są okazją do przypomnienia sobie materiału, ale również zawierają listę prawidłowych odpowiedzi – Dzięki temu regularnie można analizować postępy i wychwytywać trudności.
Czy nam się to podoba czy nie, matematyka ciągnie się za nami przez całe życie.

Najpierw w wieku szkolnym, a następnie, kiedy przychodzi nam wyciągnąć pomocną dłoń do naszych dzieci. Dlatego też, jest tylko jedna wskazówka – z matematyką trzeba się zaprzyjaźnić. Im szybciej w to uwierzymy, tym będzie nam łatwiej.