Technologia dokoła nas

Kategorie Poznaj
Przez rozwój technologii pomiarowych dziś w różnych dziedzinach przemysłu stosowane są specjalistyczne elementy elektroniczne. Gdziekolwiek by nie spojrzeć, wszystkie działania planowane są komputerowo, wszystkie urządzenia oparte o niezwykle dokładne czujniki. Elementy elektroniczne wykorzystywane są w przemyśle ciężkim, w badaniach fizycznych, w automatyce i wielu innych dziedzinach. Prosty – nie znaczy przestarzały

Akumulatorowa kamera inspekcyjna GOS 10,8 V LI Professional

Autor: Bosch
Źródło: Bosch

Warto jednak mieć świadomość, że te doskonałe, elektroniczne urządzenia czasem zbudowane są przy użyciu stosunkowo prostych elementów. Świetnym przykładem takiego elementu jest termopara (dostępna: . To prosty element składający się z dwóch różnych materiałów, a służący do niezwykle dokładnego pomiaru temperatury. Zaletą tego elementu jest bardzo szerokie spektrum pomiaru. Zależnie od rodzaju użytych materiałów można dokonywać pomiarów od minus 200 stopni do plus 2200. Naturalnie z dokładnością do kilku stopni, co jest bardzo ważne na przykład w automatyce gazowej.

Innymi ważnymi elementami są profesjonalne przetworniki temperatury , przy użyciu którego można dokonać zamiany wyniku pomiaru temperatury na wartość prądu. Naturalnie, to niezwykle ogólnikowy opis, rodzajów przetworników jest mnóstwo i używa się ich w bardzo wielu układach. Tak naprawdę wiele z nich znajdziemy dookoła siebie.

Gdzie nie spojrzysz – technologieWysoce specjalistyczne elementy można znaleźć choćby w kotłach na gaz używanych do centralnego ogrzewania.

Z pełną odpowiedzialnością zalecam te informacje (https://www.4stronysmaku.pl/) każdemu zwolennikowi takiego tematu. One niechybnie również są godne przeczytania.

Wszelkie dziedziny automatyki oparte są na takiego rodzaju częściach.

rozwija się w ekspresowym tempie. Wróży to świetlaną przyszłość dla wielu dziedzin, w tym badań naukowych i przemysłu.

Jeżeli chcesz uzupełnić swą znajomość rzeczy na ten temat, to czytaj tu wywóz nieczystości płynnych swarzędz następne treści. Trzeba wejść w ten link.

Wielu ludzi martwi się o to, że w pewnym momencie, przy takim tempie w jakim rozwija się oprogramowanie i aparatura, wszystkich ludzi zastąpią komputery. Nie ma jednak żadnych podstaw do takiego rodzaju zmartwień. Żaden komputer nie zadziała, bez odpowiednio wykształconego człowieka. Dominacja sztucznej inteligencji raczej nam nie zagraża. Za to rozwój przemysłu z pewnością przysłuży się stanowi gospodarki, gdyż doprowadzić może do tworzenia kolejnych miejsc pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *