Czy wiesz jak odróżnia się chirurgia stomatologiczna od szczękowej .

Kategorie Zdrowa dieta
Które z zabiegów chirurgicznych można przeprowadzić w gabinecie dentystycznym, a jakie potrzebują sali operacyjnej oraz lekarza anestezjologa? Czy do chirurga szczękowego konieczne jest skierowanie?

dentysta ursynów lecznica LUS

Autor: Centrum Stomatologiczne Demed
Źródło: http://ursynow.centrumdemed.pl/
Chociaż chirurgia szczękowa i dentystyczna posiadają pewien zakres wspólny, niemniej jednak są to 2 odrębne kompetencje zabiegowe. Chirurgia dentystyczna zajmuje się oceną oraz operacyjnym leczeniem patologii wyłącznie w obszarze jamy ustnej, chirurgia szczękowa z kolei trudni się leczeniem operacyjnym chorób twarzy, jamy ustnej jak też układu kostnego w obrębie twarzowej strefy czaszki. Szczękowa chirurgia obejmuje o wiele większą liczbę rodzai zabiegów.

Jaki stomatolog w Katowicach?
leczenie (polecamy implanty zębów kraków)ć pacjentów kojarzy chirurgię stomatologiczną z trudnymi ekstrakcjami czy dłutowaniem zębów. Tymczasem w ramach chirurgii dentystycznej przeprowadzane są też inne drobniejsze zabiegi. Może to być np. nacięcie ropnia, wycięcie kaptura dziąsłowego, usunięcie torbieli zastoinowej, nieduże zabiegi na gruczołach ślinowych, wszczepienie implantów (zobacz). Zabiegi te, definiowane mianem mało inwazyjnych, są przeprowadzane w miejscowym znieczuleniu, w ambulatoryjnie lub też w gabinecie stomatologicznym.

Natomiast szczękowa dużo informacji www.aurident.plchirurgia zajmuje się o wiele poważniejszymi przypadkami. Pole działania chirurgii szczękowej jest dzisiaj ogromnie szeroki. Wyodrębniamy w nim kilka działów, przykładowo traumatologię czaszkowo-szczękowo-twarzową, która obejmuje pourazowe uszkodzenia tkanek miękkich oraz złamania bądź też zwichnięcia kości.

Katowice- stomatologia na wysokim poziomie

Częścią chirurgii szczękowej jest też chirurgia onkologiczna, która – co warto podkreślić – zajmuje się nie tylko likwidowaniem guzów złośliwych czy niezłośliwych, lecz zawiera też zabiegi rekonstrukcyjne w obszarze twarzoczaszki. Często bowiem w wyniku zabiegów ratujących pacjentom życie dochodzi do istotnej deformacji twarzy oraz do upośledzenia istotnych funkcji życiowych, na przykład mówienia lub jedzenia.

Białe zęby, ale czy zdrowe?

Autor: birdco.pl
Źródło: birdco.pl

Do chirurga szczękowego niezbędne jest skierowanie. Skierowanie takie może wystawić każdy medyk – nie jedynie stomatolog, lecz również lekarz pierwszego kontaktu. Bez stosownego skierowania są przyjmowani wyłącznie pacjenci cierpiący z przyczyn ostrych stanów zapalnych a także pacjenci po urazach. Jak wyszukać nadmienionego specjalistę medyka w swym mieście? Nic trudnego, wystarczy wbić w przeglądarkę hasło: chirurg stomatolog Katowice, ewentualnie stomatologia Katowice.