Czy koniec to rzeczywiście nowy start? Niekiedy tak istotnie się dzieje, lecz jak to rozumieć?

Kategorie Transport i przemysłowe aktualności
Powiada się, że finisz to tak w zasadzie inny początek. Możemy tak stwierdzić o wielu kwestiach, które mają wpływ na nasze życie. W najbardziej nam bliskim znaczeniu stwierdzimy tak o życiu, które niby przemija, jednakże zakładamy, iż coś czai się na samym końcu, jakieś inne, ale także życie. Wierzą w to w wyższym stopniu ludzie wierzący, lecz i pośród tych bardziej sceptycznych nie brakuje tych myśli. Z rzeczami sprawa jest raczej łatwiejsza, bo bez trudu możemy przewidzieć drogę przeciętnych rzeczy tuż po ich realnym końcu.

Weźmy na przykład taką kasację pojazdów czy też złomowanie aut. Tutaj nie ma miejsca na jakieś dywagacje, samochód po prostu trafia na złomowisko czy to przez skup aut bądź skup samochodów, a może innym sposobem, po czym jest zezłomowane. Można jeszcze przed takim procesem wykorzystać dany samochód na mniejsze części. Skup aut we Wrocławiu i Okolicach. To znaczy, mimo że dany wóz nie jeździ i jest nader stary, to można z niego jeszcze korzystać, czyli pobrać jakąś część. To można porównać do ciała człowieka. Po śmierci część ciała może być właściwa dla innych, żyjących. Przydaje się jakiś organ, który jest zdrowy i dobrze działa.

Z człowiekiem jest jednak tak, że trzeba prędko działać, w przeciwnym razie dany organ może stracić swój „termin ważności” i niestety nikt z niego nie skorzysta. Z rzeczami jest inaczej, zdołają długo znajdować się na złomowisku i czekać na swoje zezłomowanie.

kasacja pojazdów

Autor: free photos & art
Źródło: http://www.flickr.com

To nieprawda jednakowoż, że oddajemy swój samochód na skup lekką ręką. Przecież analogicznie jak z ludźmi czy ze zwierzętami, tak do naszego wozu się niezwykle mocno przyzwyczajamy i stanowimy z nim pewnego rodzaju silną i wyjątkowo stabilną więź. Dlatego takie oddanie auta do kasacji po kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu długich latach używania wywołuje w nas swego rodzaju smutek.

Jak najbardziej,nie ma co się dziwić.

Nie zwlekaj, gdyż jesteśmy tu dla Ciebie. Stworzyliśmy szalenie ciekawe posty. Masz ochotę się z nimi zaznajomić? Zapraszamy do nowej strony.

Już tacy po prostu jesteśmy, że się przyzwyczajamy, zwłaszcza, że robimy inną rzecz, przydajemy wszelkiej rzeczy trochę cech ludzkich, sprawiając, że pożegnanie jest tym bardziej przykre. Zobacz więcej na:

Niemniej, jesteśmy ludźmi i znamy także pojęcie kolei losu każdej rzeczy, zatem wiemy doskonale, że każda rzecz, analogicznie jak nasze ludzkie życie, musi przeminąć. Zawsze jednakże w naszej głowie pozostają wspaniałe wspomnienia, jak to podróżowaliśmy naszym samochodem po krętych drogach, jak jechaliśmy na wczasy z kompletną familią czy jak odbieraliśmy kluczyki do kochanego auta.