W szkole Kung-Fu da się nauczyć samoobrony, podstawowych kopnięć i uderzeń, a także zobaczyć jak walczy się z bronią

Kategorie Ciekawostki
Twoje maleństwo ma multum sił? Myślisz na które lekcje dodatkowe go zapisać, aby mógł wyładować własne siły? Już dziś przekonaj się czym są zajęcia Kung-Fu i czemu warto zapisać tam swoją pociechę. W każdym ogromnym mieście bezproblemowo uda nam się wyszukać szkołę sztuk walki, bowiem z dnia na dzień robi się to coraz bardziej kultowe. Najbardziej znana jest z całą pewnością szkoła Kung Fu, gdzie maluch jest w stanie uwolnić całą swoją energię.

kung fu

Autor: Michael Cannon
Źródło: http://www.flickr.com

Relewantne jest to, by wiedzieć podstawowe rzeczy na temat tej techniki. Przede wszystkim uderzenie nie wyglądają na mocne, jednak jest w nich zawarta ogromna energia. Z drugiej strony styl tej walki bazuje na studiowaniu psychiki człowieka , a także tego w jaki sposób zachowuje się na macie. Jest to nadzwyczaj potrzebne osobom, jakie są nieśmiałe i mają problem z własną akceptacją. Jeśli i Twoje dziecko (kolonie dla dzieci lubuskie) ma analogiczny kłopot to szkoła Kung Fu – np taka: Wing Tsun Kung fu, będzie miejscem dla niego. Lekcje odbywają się zazwyczaj raz lub dwa razy w tygodniu, jeśli oczywiście chodzi o ćwiczenia dla amatorów. Jeżeli Twoje maleństwo będzie pragnęło wiązać z tym przyszłość to musi się liczyć z tym, że codziennie będzie spędzało w tej szkole parę godzin. Warto wiedzieć, iż w czasie I etapu kursu zawodnicy uczą się zasadniczych uderzeń , a także kopnięć.

Nie czekaj – tylko zobacz pomocny artykuł (https://bergson.pl/plecak-trekkingowy-25l-trofors-green/), z którego dowiesz się mnóstwa interesujących informacji dotyczących tego tematu.

Zrozumieją także tajniki wiedzy na temat tego w jaki sposób blokować ciosy przeciwnika. W kolejnym etapie kursanci uczą się tego czym tak de facto jest samoobrona i kiedy wolno z niej korzystać.

zajęcia kung fu

Autor: Michael Cannon
Źródło: http://www.flickr.com

III cykl jest to walka z zastosowaniem broni, należy jednak dodać, iż do tego etapu da się podejść tylko po zrealizowaniu dwóch poprzednich. Końcowa część kursu to prawdziwa bijatyka, kiedy stajemy naprzeciw realnego przeciwka. Należy zaznaczyć, iż wszystko to odbywa się pod czujnym okiem instruktora, więc nie ma możliwości, że stanie się coś niedobrego. Już dzisiaj zastanówcie się wspólnie czy zajęcia Kung-Fu nie będą spełnieniem pragnień Twojego maluszka. Jeżeli nie jesteście przekonani to udajcie się na pierwsze zajęcia i dowiedzcie się szczegółów odnośnie kursu. Instruktorzy udzielą Wam odpowiedzi na wszelkie nurtujące pytania oraz przekażą konkretne informację.