Skwer do zabaw dla dzieci na twoim osiedlu

Kategorie Ciekawostki,Nasze dziecko
Kiedy mamy niewielkie dzieci chcemy, żeby miały miejsce do zabawy. Gdy żyjemy we własnym, wolno stojącym domu, znalezienie odpowiedniej przestrzeni nie będzie zbyt skomplikowane.

Pokój dla dziewczynki, Pinio Barcelona

Autor: Pinio
Źródło: Pinio
Co jednak zrobić w sytuacji, gdy żyjemy w centrum metropolii, na zatłoczonym osiedlu, gdzie trudno o prosty skwer a co dopiero o wydzielony obszar dla dzieci?
Nowo powstające osiedla już w swoich planach posiadają place zabaw.

Po więcej szczegółów serdecznie zapraszam na (http://varsovia.edu.pl/kontakt/) stronę internetową. Nie czekaj – poszerz swoją wiedzę na temat opracowany w artykule.

Jeżeli jednak jesteśmy mieszkańcami wiekowej kamienicy, raczej nie zaznamy tam takiego luksusu. W takiej sytuacji należy udać się do wspólnoty osiedlowej z prośbą o wykonanie tego typu projektu. Jeśli dobrze się zmobilizujemy z innymi rodzicami z sąsiedztwa, będziemy mogli wysłać swoje pociechy na place zabaw już w najbliższe wakacje. Bowiem tego rodzaju projekty finansowane będą ze środków remontowych, opłacanych każdego miesiąca przez mieszkańców. Zatem nie będziemy potrzebowali opłacać projektu z własnej kieszeni – .

płótno - ubrania

Autor: Katarzyna Matylla
Źródło: http://www.flickr.com
Dobrze już gotowy projekt złożyć do zarządu, wówczas będziemy mieli większą szansę na sukces. Potrzebujemy zawrzeć tam wykaz kosztów, przedstawić firmę, jaka zajmie się wykonaniem, spisać wszystkie materiały, jak siatka na plac zabaw do jego odgrodzenia, huśtawki, ślizgawki i inne urządzenia ku radości najmłodszych. Można także pomyśleć o urządzeniach treningowych dla dorosłych, jest to teraz bardzo popularny fenomen w tego typu punktach. Do realizacji tego projektu, siatka na plac zabaw jest niezbędna. Będziemy wówczas mogli odgrodzić teren i zamknąć go na noc, aby zapobiec dewastacji ze strony wandali – sprawdź tutaj.

Poszczególny rodzic pragnie, aby jego dziecko posiadało obszar do zabawy niedaleko domu.

Jeżeli w twojej okolicy nie widzisz placu zabaw, weź sprawy we własne ręce i zgłoś się do zarządu wspólnoty z gotowym projektem. Wtedy szansa na sukces będzie większa. Z pewnością wesprą cię rodzice pozostałych dzieci zamieszkujących osiedle.