Kontenery syntetyczne na wodę deszczową

Kategorie Poznaj
Woda opadowa ze względu na swoją jakość daje możliwości wykorzystania jej do wielu celów zamiast wody pitnej, której pobór można przez to zminimalizować nawet do połowy.

pojemniki na deszczówkę

Autor: Todd Dwyer
Źródło: http://www.flickr.com
Firma oferuje szeroki zakres wielkości i form kontenerów podziemnych i naziemnych oraz profesjonalne rozwiązania systemowe do skupiania i wykorzystania wody z nieba – do podlewania ogrodu oraz do wykorzystania deszczówki do zasilania spłuczek WC, pralek oraz czyszczenia pojazdu mechanicznego.
Zbiorniki czytaj Kongspan – pozytywy:- ma niskie pH, dlatego jest perfekcyjna dla większości roślin, także tych w doniczkach;- nie posiada chloru i innych zanieczyszczeń, przez co jest lepiej przyswajalna przez florę;- nie zawiera szkodliwych elementów, które posiada woda z kranu.http://budsport.pl/ budowa domów jednorodzinnych wrocław Negatywy deszczówki:- w dużych miastach woda deszczowa jest nieco bardziej skażona, posiada bardziej kwaśny odczyn, ale można ją wykorzystać do podlewania flory kwasolubnej.
Najłatwiejszym sposobem zbierania deszczówki jest wmontowanie do rury spustowej – pojemnika plastikowego na wodę. Do karnistra można dodać kranik trzy-czwarte cala lub szlauch.Dobrze zakupić w zbiornik plastikowy, gdyż z metalowych – wydobywają się niezdrowe metale, z betonowych zaś – wapń.

Zasobnik na deszczówkę umiejscawia się w zacienionym miejscu, by nie powstawały w nim algi – . Pokrywa zbiornika chroni od nawiewających lub spadających z dachów czy drzew zanieczyszczeń oraz nie pozwala dostać się pociechom do wewnątrz karnistra.

Sposobów na skuteczne pozyskiwanie deszczówki nie brakuje i obok tych małoskomplikowanych, istnieje możliwość skorzystania z bardziej fachowych rozwiązań, które pozwalają na jeszcze efektywniejsze wykorzystanie wody deszczowej.
Coraz więcej ludzi, widzi konieczność wykorzystywania wody opadowej i kupuje pojemniki plastikowe na wodę. Znajduje to odbicie w coraz bogatszej ofercie firm, zajmujących się tego typu rozwiązaniami. Woda deszczowa to nie tylko oszczędność, ale i postępowanie przyjazne środowisku naturalnemu, dlatego też warto czerpać z tego dobrodziejstwa dla dobra własnego oraz przyszłych pokoleń.