Zdradź mi, co pijesz, a wyjawię ci, kim jesteś. Co o Polakach mówi droga picia tego napoju?

Kategorie Zdrowa dieta
W naszym kraju popijamy coraz większą ilość herbaty. Już od dawna powiadano, że Polacy piją więcej tego napoju, gdyż podaje się ją do każdego dania. Prawdą jest tymczasem, że coraz bardziej wchodzimy w ceremoniał przygotowywania tego napoju i konstytuujemy w ten sposób kulturę, zbliżającą nas do legendarnych brytyjskich five o’clock.

biurko

Autor: Richard Grandmorin
Źródło: http://www.flickr.com
W reakcji na ten ruch powstało w Polsce nie tylko multum specyficznych lokali, ale i branżowych sklepów. Oferują one napary z rozlicznych zakątków świata, różnych gatunków i smaków. Jesteśmy w stanie wybierać pomiędzy herbatami w torebeczkach, piramidkach, ważonymi… Do wyboru, do koloru. Coraz szerzej przystępne są u nas także popularne obce firmy, takie jak Harney & Sonss, jakich wartości sięgają faktycznie znacznych sum, atoli z kolei doznania smakowe są nieporównywalne. Tego typu herbata będzie doskonałym podarunkiem na święta albo dla nowożeńców. To właśnie ona może sprzyjać do kultywowania zwyczaju picia herbaty nie tylko jako „czegoś ciepłego”, lecz jako osobliwego, z szczególnym zamiarem wybranego napoju na miłe chwile.
Oprócz samej herbaty sprzedaje się u nas również coraz więcej przedmiotów, jakie mają uczestniczyć w jej przygotowaniu. akcesoria do herbaty są różne: od puszek i skrzyneczek do magazynowania, poprzez filtry, zaparzarki i imbryki do parzenia, do kreatywnych filiżanek i innych naczyń do serwowania napoju – akcesoria do herbaty.

Jeśli wiemy, że ktoś z naszego środowiska jest fanem herbaty, warto zastanowić się nad taką formą upominku. Dla wielbicieli złotego naparu jest oczywiste, iż naczyń, puszek i imbryków nigdy dość!