Twierdzenie, że reklama jest motywacją sprzedaży nie jest w obecnych dniach zbytnio odkrywcze. Wszakże to prawda, jaka funkcjonuje oraz działa od mnóstwa lat.

Jakie marketingowe zabiegi są na nasze osoby stosowane obecnie?
mural

Autor: Simon Wright
Źródło: http://www.flickr.com
Psychologowie od długiego czasu sądzą, iż najlepsza reklama to tego typu, jaką polubimy. A jak można trafić od razu do gustu wielu ludzi? Przykładowo poprzez sztukę. Przykładowo artystyczne malowanie ścian efektywnie zwraca wzrok oraz jeżeli jest wykonane kompetentnie tkwi na długi czas w pamięci i rodzi pozytywne wrażenia (Ideamo). Takowe wielkie malunki nie powinny zostać od razu promocjami. Potrafią wszakże promować różne koncepcje, przykładowo kwesty pieniędzy na jakiś wzniosły cel. Należałoby też pamiętać, że takie artystyczne malowanie ścian może być interesującym rozwiązaniem na renowację jakiejkolwiek podniszczonej elewacji lub zwyczajnie muru ogradzającego jakąś nieruchomość. http://ideamo.pl/un-portfolio/murale-reklamowe/

Tym właśnie jest w rzeczywistości tzw. mural. Kilka dziesiątków wiosen temu, w systemie słusznie zakończonym, posłużył do promowania instytucji będących jedynymi przedsiębiorstwami w swoich branżach. Na wielu budynkach w różnorodnych miastach Polski widoczny był mural z wielkim napisem PZU, PKO lub Pewex . W obecnych czasach murale nie mogą być już tak siermiężne, mogą posiadać fotorealistyczną jakość oraz faktycznie skłaniać do jakiejś korzystnej akcji.

Znane mogą być np. murale zachęcające do charytatywnej akcji opierającej się na zbieraniu nakrętek oraz przykładowo mural przypominający o rozpoczęciu Powstania Wielkopolskiego. Różne murale można by napotkać w mnóstwie miejscowości Polski, niemało z nich stanowi godną obejrzenia artystyczną perełkę.