W jaki sposób wykorzystywać odżywki diety?

Kategorie Ciekawostki
Odżywki nie gwarantują sukcesu – tylko pomagają go uzyskać. Pod warunkiem, że masz pojęcia, co bierzesz. Białko serwatkowe albo kreatyna prawdopodobnie obiły Ci się o uszka, ale warto dowiedzieć się więcej – tutaj głowa będzie ważniejsza od mięśni.
Dzisiaj nie wyłącznie zawodowcy, ale każdy, kto pragnie za pomocą treningu siłowego udoskonalić własny wygląd, posiada do dyspozycji astronomiczną ilość suplementów, jakie pomogą mu w budowaniu „idealnej” sylwetki.

odżywki dla sportowców

Autor: hyper7pro
Źródło: http://www.flickr.com
białko

Autor: Pierre-Selim
Źródło: http://www.flickr.com
Możemy wręcz powiadać o swoistej klęsce urodzaju – w sprzedaży istnieje tak wiele środków, że trudno połapać się w tym, do czego służą a także kiedy je użytkować. Ten tekst jest to informator po najbardziej modnych suplementach, dzięki niemu dowiesz się, co oraz jak działa, i czemu warto po odżywki dla sportowców sięgnąć – odżywka dla sportowca.

Nawierzchnie sportowe, tor

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Od paru lat należy do przebojów na rynku dla sportowców. Białko serwatkowe, (o nim mowa) naturalnie występujące w mleku, należy bowiem do białek najbardziej cennych biologicznie. W porównaniu z innymi białkami obecnymi w jadłospisie człowieka, zawiera więcej takich aminokwasów, jakich układ sam nie produkuje, a które pełnią istotną rolę w budowaniu mięśni. Charakteryzuje je ogromne stężenie glutaminy i aminokwasów rozgałęzionych BCAA, bez jakich stworzenie imponującej muskulatury nie jest praktycznie możliwe. Przyjmowane suplementy na rzeźbę spowoduje, że dieta skomponowana pod trening siłowy przyzwoli Ci błyskawicznie osiągnąć wymarzone wyniki. Również stąd, że białko serwatkowe jest prędko przyswajalne, dzięki czemu sprawia nasilenie syntezy białek w muskułach – inaczej mówiąc, wprowadza organizm w stan anaboliczny – więcej o suplementach na rzeźbę.

Proteiny z serwatki dopomagają również utrzymać linię, gdyż mieszczą niewielką ilość tłuszczu, na długo dają uczucie sytości, a ponieważ ich strawienie wymaga ogromniejszych nakładów energii aniżeli w razie innych rodzajów jedzenia, skutkuje to również większym paleniem kalorii.