Salon to z całą pewnością jedno z niezwykle ważnych miejsc w naszym mieszkaniu. To właśnie tutaj najczęściej relaksujemy się w rodzinnym gronie albo też zapraszamy naszych przyjaciół.

Przychodzący do nas goście najczęściej właśnie salon mają sposobność zobaczyć na przywitanie. Dlatego tak ważny bywa każdy szczegół aranżacji tego pomieszczenia – w tym także właściwie dostosowane oświetlenie.

żyrandol kryształowy

Autor: HarshLight
Źródło: http://www.flickr.com

W salonie nie wystarczy tradycyjne oświetlenie centralne. Należy wybrać jakieś alternatywne rozwiązania, które będą spełniać zadania nie tylko praktyczne, lecz również dekoracyjne. W ten sposób stworzymy oryginalną i naprawdę zachwycającą przestrzeń. Dobrze znanym pomysłem są tradycyjne żyrandole do salonu, które najczęściej mają przede wszystkim spełniać funkcje dekoracyjne. Jeśli zamierzamy wykorzystać urozmaicone oświetlenie poprzez połączenie oświetlenia centralnego z punktowym, warto mieć na uwadze również lampy najazdowe, jakie idealnie prezentują się w designerskich pomieszczeniach. Za sprawą oświetleniowej różnorodności będziemy mieli okazję skomponować wspaniały klimat w naszych pomieszczeniach. To funkcjonalność połączona z dekoracyjnością. Będziemy mieli szansę dopasowywać oświetlenie do naszych potrzeb, oczekiwań oraz okazji.

Oświetlenie centralne dobrze jest uzupełniać o różnego rodzaju lampy, które będą dawać odpowiednią ilość światła, dając ostatecznie interesujące efekty. Producenci zapewniają nam współcześnie rozmaite rozwiązania w tej dziedzinie, dlatego też bez wątpienia każdy ma szansę odnaleźć coś odpowiedniego do swojego mieszkania. Dobrze jest również pomyśleć o wszelkiego rodzaju urozmaiceniach, takich jak na przykład kolorowe elementy oświetlenia, jakie spełnią nierzadko funkcje ozdobne. Przyozdabiając domowe pomieszczenia przy pomocy światła, powinniśmy również zastosować oświetlenie, którego celem jest podkreślenie ciekawych detali w naszym pomieszczeniu – np. światło pod obrazami lub też świetlówki podkreślające wnęki. Kiedy już we właściwy sposób oświetlimy nasz salon, który stanowi wizytówkę całego mieszkania, powinniśmy także zastanowić się nad właściwym rozświetleniem innych pomieszczeń. Warto niezwykle rozważnie dostosowywać każdy element – tak światło centralne w kuchni, jak i lampki w sypialni czy oświetlenie łazienkowe.