Rockowe brzmienie cieszy się wciąż dużym zainteresowaniem

Kategorie Materiały dodatkowe
Rock, to muzyka która gatunkowo jest już dosyć stara, ale w tym przypadku nie można uznać, że czas dla tej muzyki się skończył. Jak najbardziej muzyka rockowa posiada sporo fanów, którzy z chęcią wybierają się na koncerty najbardziej popularnych, jak i tych małych zespołów, które przeważnie znane są miejscowej publiczności. Muzyka ta oparta jest zwłaszcza na dosadnych brzmieniach gitarowych, które oczywiście wsparte są też perkusją, basem i innymi instrumentami, które nadają niepowtarzalne brzmienie. Muzyka rockowa od lat na całym świecie cieszy się bardzo dużą popularnością, co wpływa zwłaszcza na to, że wciąż w przeważającym stopniu produkowana jest ona z użyciem żywych instrumentów. Oczywiście rozwój tej muzyki wiąże się z dopuszczeniem elektroniki, lecz w tym przypadku jest ona wyłącznie dodatkiem do całości brzmienia takiego gatunku muzycznego.

zespół Pink Floyd

Autor: Jimmy Baikovicius
Źródło: http://www.flickr.com

Jedną z najbardziej znanych i nadal grających całkiem sporo koncertów jest grupa Pink Floyd (więcej: muzyczne newsy o pink floyd). Zespół ten powstał prawie pięćdziesiąt lat temu i pierwotnie rock w wykonaniu tego zespołu był bardzo mocny, można nawet stwierdzić że psychodeliczny. Z czasem jednak zespół strona przedsiębiorstwa BHP Joanna Gamrat:ten zaczął rozwijać się w kierunku rocka, ale w wydaniu progresywnym. Grupa ta jest znana i ceniona nie tylko za standardowe brzmienie rockowe, jakie posiada dużo interesujących instrumentów. Pink Floyd znany jest na całym świecie również z tego, że teksty piosenek prezentują pewną głębię, która daje szansę nie tylko bardzo dobrze się bawić, ale także zadumać się nad słowami, które poprzez poszczególny utwór zespół ten stara się przekazać. Jest to niezwykle istotne i jak najbardziej to cechuje i jednocześnie rozpowszechnia zespół Pink Floyd, dzięki czemu pomimo prawie pięciu dekad występowania na scenach całego świata, zespół ten nadal posiada bardzo dużo fanów.

Zespół Queen, to kolejna z legend światowego rocka. Jest to zespół, który znany jest tak naprawdę chyba każdemu, nawet osobom, które nie interesują się tym gatunkiem muzycznym. Zespół ten w czasach swojej świetności, komponował utwory, które były zaskakująco nowoczesne pod względem technicznym, a więc zawierały dźwięki niesamowicie trudne do wykonania i wyjątkowo podkreślające dane frazy utworu (przeczytaj więcej: ).

Zespół ten na rozkładówce posiada praktycznie wszystkie kontynenty świata, z setkami koncertów zagranymi w poszczególnych krajach. Zespół ten do dzisiaj wspominany jest przez wielu entuzjastów rocka, ale co najważniejsze, czasami zdarza się szansa usłyszeć jeszcze ten zespół na żywo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *