Czapka dla smyka – kiedy niezbędna?

Kategorie Ciekawostki,Nasze dziecko
To czy ją zakładać i kiedy, wywołuje najczęściej mnóstwo emocji – w szczególności pośród naszych babć. Zdarza się, że podpowiadają, by bąk nosił ją nawet w ciepłym domu.

Jest ogromnie ważnym elementem garderoby każdego niemowlaczka. Ta „wysoka pozycja” jest oczywista – poprzez głowę osesek może stracić aż czterdzieści proc. ciepła! Swą pierwszą czapeczkę malec otrzymuje już jako noworodek. Warto też kierować uwagę na to, ażeby dobierać czapkę odpowiednio do pogody, aby z kolei nie przegrzać maluszka. Kiedy więc zakładać, czapki dziecięce a (więcejo tym: Stadnina Iskra)kiedy nie?

czapki dziecięce

Autor: Michael (a.k.a. moik) McCullough
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli dziecko nie ma jeszcze skończonych 3 miesięcy, lekkie bawełniane nakrycie głowy jest obowiązkowe bez względu na aurę jak też porę spaceru. Chodzi o to, aby nie narażać maleństwa na przewiewy zaś w konsekwencji na przeziębienie. Natomiast starszemu dzidziusiowi możesz nie ubierać czapeczki – jeśli uznasz, że będzie mu w niej za gorąco. Najlepiej wybierać naturalne tkaniny. Świetnie sprawdza się bawełna, dlatego że jest nie tylko delikatna, ale również przewiewna i nie wywołuje alergii. Jeśli zdecydujemy się na czapkę wełnianą, dobrze jest najpierw sprawdzić, czy nie będzie brzdąca „gryzła” w uszy.
Kiedy czapka jest nieco szorstka, na zimowy spacerek możemy pod nią założyć drugą – delikatną, bawełnianą – aby ochraniała przed nieprzyjemnymi odczuciami. Nabywając czapeczkę dla noworodka, warto brać pod uwagę przede wszystkim względy praktyczne – koronki, acz prezentują się fantazyjnie, mogą być ogromnie niewygodne – musisz wejść na

Kiedy malec leży w wózeczku, mogą go drażnić, bowiem mogą zasłaniać mu widok bądź drapią w szyjkę. Okrycie głowy na jesień powinno odpowiednio otulać uszy oraz czoło przed zimnem.