Jaka czapka dla dzidziusia?

Kategorie Ciekawostki,Nasze dziecko
W szafie noworodka nie może zabraknąć czapeczki. Wysoko usytuowana w hierarchii konfekcji, czapeczka dla bobasów ochrania dziecko przed ubytkiem ciepła (aż 40% ciepła umyka przez głowę).

Jaka powinna być czapka zimowa dla niemowlaka? Czapka winna odpowiednio lgnąć do głowy maluszka oraz posiadać dodatkowe osłony na uszka (czapka-pilotka) bądź być osadzona głęboko. Ważne, by dokładnie ochraniała czoło maleństwa podczas przechadzek. Na co dzień najlepsze będą czapki z bawełny, bez zbędnych dekoracji, które mogłyby przeszkadzać dziecku. Grubość czapki powinna być uzależniona od aury.
wzornictwo

Autor: Brian Eager
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy nakładać? Do trzeciego miesiąca życia malca rekomenduje się odziewanie cienkiej, bawełnianej czapeczki po kąpieli. Na pewno nałóż maluszkowi czapeczkę przed wyjściem na spacer w wietrzny bądź zimny dzień. Po wejściu do mieszkania powinno się zdjąć czapkę, aby malec się nie spocił, co mogłoby zagrażać chorobą. Śmieszne czapki dla maluchów. Czapeczki dla dzieci nie muszą być banalne a także bezbarwne. Gdy maluch podrośnie i będzie chodzić już o własnych nóżkach możemy fundnąć mu zabawną czapeczkę, której ozdoby nie będą uwierać. Taki dziecięcy gadżet można ubrać na spacer lub w odwiedziny do znajomych albo rodzicieli. Kolorowe, bajkowe okrycia główki są zdecydowanie entuzjastyczniej noszone przez maluchów – .

Mała truskawka, krasnolud czy rozbójnik morski wywołają uśmiech na buzi mijających was ludzi. Poza tym, to celowy gadżet dla maluszka w okresie karnawałowym. Dziś już wiadomo że wkładanie niemowlakowi czapeczki w domu nie jest konieczne.