Rzeczy przydatne w trakcie różnych wycieczek

Kategorie Ciekawostki
Nadchodzą chłodniejsze dni i wielkimi krokami zbliża się zima. Szukając w sklepach zimowych kurtek, swetrów, lub czapek, nie trzeba zaniedbywać innej znaczącej części garderoby, a mianowicie rękawicach.

nóż bear grylls

Autor: http://art.widi.pl
Źródło: http://art.widi.pl

rękawiczki zimowe

Autor: Eli Christman
Źródło: http://www.flickr.com
Chronią one ręce przed ziąbem i zapobiegają wysuszanie skóry. Skóra rąk jest względnie delikatna, chłodny wiatr i istotne różnice pomiędzy temperaturą na zewnątrz i wewnątrz pomieszczeń sprzyjają jej przesuszeniu, co uzewnętrznia się szybszym starzeniem, a również pękaniem i zaczerwienieniem.
Kiedy temperatura na zewnątrz spada niżej zera trzeba zakładać rękawiczki zimowe. Najlepszym rozwiązaniem są rękawiczki skonstruowane ze skóry naturalnej. Taki materiał dostarcza perfekcyjną ciepłotę, a również nie dopuszcza na pocenie się i przegrzewanie rąk. Warto zwrócić także uwagę na stan samej skóry, również sposób obszycia i trwałość nitek. Najtańsze rękawiczki wykonywane są z odrzutów skórzanych, a do ich wyrobu używa się niskiej jakości nici. Te wyższej jakości utworzone są ze skóry wytrzymałej na warunki pogodowe, również nici, które są elastyczne i solidnością przypominają cienką żyłkę wędkarską. Ważne jest również właściwe połączenie pojedynczych elementów. Istotne jest, żeby przy ich nabywaniu poza stylistyką, zwrócić uwagę na ich stan – polecane rękawiczki zimowe.
W czasie różnych wypraw i nie tylko, przyda się nóż bear grylls – tu.

Jest to zmodernizowana wersja noża survivalowego, opracowanego we współpracy z propagatorem survivalu Bearem Gryllsem.
Rękojeść gumowa osadzona na całym trzpieniu posiada antypoślizgowe teksturowanie, dzięki temu nóż świetnie przylega do dłoni.