Masz niewielką toaletę i nie masz pojęcia, jakim sposobem ją wyekwipować? Spokojnie. Sądem stylistów nie ma przestrzeni, jakiej nie dałoby się interesująco a także funkcjonalnie zaaranżować.
Chociaż każdy zapewne pragnąłby posiadać własny osobisty pokój kąpielowy formatów garsoniery, to jak się nie ma, co się kocha, to się lubi, co się posiada.

szuflady ze śrubami

Autor: kense
Źródło: http://www.flickr.com
komfort

Autor: Optiflame
Źródło: Optiflame
towar

Autor: Robert Linsdell
Źródło: http://www.flickr.com

I wcale nie musi to oznaczać, iż się lubi coś paskudnego. Co jednak zrobić, kiedy chcemy na czterech metrach pomieścić i wannę, i prysznic, i do tego wcisnąć pralkę? Niewielka przestrzeń to faktycznie wyzwanie aranżacyjne. Wymaga dużej fantazji, ale też wiedzy z obszaru „magii dekoratorskiej”. Na szczęście istnieje parę optycznych trików, które spowodują, że nawet mała umywalnia wyda się sporo większa. Odcień. Tu sprawa jest właściwie ewidentna: ciasnym przestrzeniom lepiej będzie w jasnym. Biała barwa, beże, jasne szarości – generalnie wszelkie chłodne odcienie sprawią wrażenie, iż ściany „oddalą się od siebie”, a tym samym powierzchnia się zwiększy. Przy wyborze kafli łazienkowych pamiętajcie również o tym, by nie były matowe, tylko z delikatnym odblaskiem – w małej toalecie wszystko, co będzie odbijać światło, jest jak najbardziej pożądane. Należałoby zatem nabyć jasne płytki ceramiczne czy płyty marmurowe, połyskującą armaturę, chromowane wieszaki. Ma je w ofercie praktycznie każdy salon łazienek – łazienki. Jeśli potrzebowalibyście posiadać koniecznie dowolny deseń na posadzce, najodpowiedniej, kiedy będzie to karo – optycznie rozszerzy posadzkę.

Na ścianę pożądane byłoby wybierać z kolei wzorki poziome.
Zwierciadło. Najlepiej wielkie – może być ponad wanną albo nawet na całej ścianie. Wskazane jest uplanować je vis-a-vis wejściowych drzwi.

Jeśli sądzisz, że niniejszy artykuł okazał się być godny Twojej uwagi, to z pewnością warto zobaczyć tam pozostałe tego typu materiały!

/J]