W obecnych czasach, warto jest popularyzować energiczne spędzanie wolnego czasu poza domem, szczególnie pośród najmłodszych

Kategorie Ciekawostki
Współczesność jest niestety czasem, którego znakiem rozpoznawczym jest siedzenie w domu przed komputerem lub telewizorem. Jest to tym bardziej smutne, że od razu zauważalne są konsekwencje zmiany stylu życia.

sport

Autor: Scrubhiker (USCdyer)
Źródło: http://www.flickr.com

Nierzadko ludzie są otyli i mają problemy z formą. Najsmutniejsze, że odnosi się to do sporego grona najmłodszych i młodzież. Do ogólnej awersji do ruchu dodajmy jeszcze nieprawidłową dietę i kłopoty gotowe.
Energiczne spędzanie wolnego czasu, nie patrząc na to co myślą dzieci, może być niebywale atrakcyjne i wesołe – wdał się w polemikę. sport nie musi być nużący. Nie musi łączyć się z bólem mięśni i dreptaniem tam i z powrotem po boisku, co lwiej części nastolatków wydaje się totalnie bezsensowne. A sport bywa bardzo ciekawy. Można pływać lub jeździć z kolegami na rowerze – . Można iść na aerobik lub (instalacje alarmowe – sprawdź tutaj) tańce – tradycyjne lub hip-hop. Jeśli jesteśmy miłośnikami zwierząt możemy zacząć lekcje jazdy konnej. Sport więc jest ekscytujący i potrafi być pochłaniający oraz zdrowy, o czym każdy wie. Sport potrafi też w młodym człowieku formować bardzo przydatne cechy charakteru – systematyczność, spokój, niezłomny duch walki, ale również poczucie uczciwej konkurencji i umiejętność przeżywania porażek i wyciągania z nich wniosków na przyszłość.

Słyszy się, że w zdrowym ciele, zdrowy duch i jest to oczywiście pewnik. Zatem troszczmy się o to, abyśmy my i nasze pociechy systematycznie interesowali się sportem. W przyszłości to na pewno zaowocuje.