Jak w ostatnim czasie rozwinął się rynek usług kurierskich w Polsce, dlaczego są one tak popularne.

Kategorie Transport i przemysłowe aktualności
Starsze osoby zapewne pamiętają jeszcze okres, gdy do nadania przesyłki było trzeba odstać swoje w kolejce na poczcie, a później mieć nadzieję, aby ona w ogóle doszła. Jako że nie było wówczas żadnej konkurencji, to poziom usług nie zachwycał.

Listy i paczki (link paczki z częściami samochodowymi) docierały z dużym poślizgiem, część z nich ginęła po drodze, ale i tak nie było w zasadzie żadnych innych możliwości. Wszystko zmieniło się w momencie, w którym na rynku działać zaczęły pierwsze firmy kurierskie – zobacz to…. Na początku zakres ich usług obejmował tylko obszary dużych miast, a ceny do najniższych nie należały. Ale w zamian pojawił się nowy, zupełnie inny niż wcześniej standard usług. Przesyłki dostarczane były w przeciągu jednego dnia do klienta, a przy wykupieniu odpowiedniej opcji mogło to być nawet kilka godzin. Oprócz tego była pewność, że paczka dotrze na miejsce, i wszystkie te rzeczy spowodowały, że biznes zaczął bardzo chętnie korzystać z takich usług. Firmy wolały więcej zapłacić, lecz dostać pewność, że usługi wykonane będą w najlepszy sposób.

Samochód z przesyłkami

Autor: Ninian Reid
Źródło: http://www.flickr.com
Kolejne lata to coraz bardziej intensywny rozwój firm kurierskich. Bardzo duży wpływ na to, jak to wszystko wygląda to obecnie ma handel w internecie, jaki od kilku lat ogromnie zyskał na popularności. W sieci funkcjonuje kilkanaście tysięcy różnych sklepów, dochodzi jeszcze do tego sprzedaż na aukcjach i z ogłoszeń, a daje to razem bardzo dużą liczbę paczek, które są każdego dnia przesyłane do odbiorców.

Czujesz, że masz pytania? W takim razie śpieszymy poinformować Cię, że w każdej sekundzie możesz się z nami kontaktować. Z przyjemnością odpowiemy na każdą ocenę.

Obecnie w dużej części obsługują je firmy kurierskie, na przykład takie jak Kurier Patron Service (wejdź i zobacz więcej). O ile nadawcy prywatni korzystają jeszcze dość często z usług poczty, to przy firmach proporcje się zmieniają. Przy dobrych umowach sklepy mogą zaproponować wysłanie zakupów w cenie nawet kilkunastu złotych, a mimo wszystko kurierzy trzymają znacznie wyższą jakość usług. Dostarczanie przez nich jest także bardziej wygodne, ponieważ dojeżdżają wprost na miejsce docelowe, a nie trzeba niepotrzebnie stać na poczcie żeby odebrać przesyłkę. I wszystko wskazuje na to, że rynek tego typu usług kurierskich jeszcze bardziej będzie się rozwijał.