Olimpiada dla informatyków – wielkie nagrody

Kategorie Ciekawostki
Jeśli interesujesz się programowaniem, oraz posiadasz tym zakresie obecnie jakieś doświadczenie, ale chciałbyś sprawdzić swe umiejętności w warunkach współzawodnictwa, to udział w Hackathonie może być twoim celem. Zaintrygowanych zachęcamy do dalszego czytania artykułu.

szkoły

Autor: dierk schaefer
Źródło: http://www.flickr.com
Tatuaż

Autor: Tony Alter
Źródło: http://www.flickr.com
Hackathon jest swoistym ekwiwalentem olimpiady sportowej, lecz dla osób interesujących się programowaniem, a nie sportami. Żeby otrzymać udział na tym dość poważanym wydarzeniu, trzeba spełnić uprzednio parę spraw.

Skoro spojrzałeś na umieszczone w tym miejscu artykuły, to ponadto zerknij na opracowanie (http://www.bsinspekcja.pl/kamera-inspekcyjna-do-kanalizacji/), które także najprawdopodobniej przykuje Twoją uwagę.

Na początek, trzeba udostępnić swe „portfolio” z obecnymi dokonaniami. Jeżeli zdamy ten etap, czeka na nas zaprojektowanie dobrze funkcjonującego programu, jaki jury dobierze według twych dotychczasowych dokonań. Na zrobienie aplikacji masz dwa do trzech tygodni. Jeśli jury potwierdzi poprawne funkcjonowanie aplikacji, w tym momencie otrzymasz pełnoprawny kod, jaki pozwoli ci wziąć udział w Hackathonie. Wszystko dzieje się przez Internet, czekać na ciebie będą wyzwania online – kliknij. Łącznie będzie ich 12 i każde będzie sprawdzało inne umiejętności. Najpierw czeka na ciebie zaprogramowanie kserokopiarki, później, o ile wykonasz pierwszy poziom, będziesz musiał napisać aplikację obsługującą klientów sklepu internetowego.

Czy chcesz poznać nowe teksty na omawiany tutaj problem? Kliknij zatem ten odnośnik i przeczytaj więcej porad na stronie o podobnej tematyce.

Każde następne wyzwanie jest coraz trudniejsze złożone, a wszystko to, żeby wyłonić tylko 3 osoby. Najlepsi informatycy zdobędą ogromne nagrody. Na laureata czeka roczny staż w głównej siedzibie firmy Microsoft Polska, roczna licencja na dowolny przez zwycięzcę program do programowania. Dla zwycięzcy drugiego miejsca zarezerwowany jest półroczny staż w Intel Polska oraz laptop z najnowszym procesorem od powyższej firmy. Dla trzeciej osoby z podium jest „jedynie” laptop od firmy Lenovo oraz zaproszenie na kurs programowania w wybranym przez zawodnika programie od Intel Polska. Wyzwania naprawdę nie są proste i trzeba posiadać co najmniej pięcioletnie doświadczenie na polu programowania.

Jak widać gra jest warta zachodu.

Pozostali uczestnicy otrzymuje zaproszenie na następne zawody i bezpłatny roczny pakiet antywirusowy od firmy Kaspersky. Dlatego zabieraj się jak najszybciej za naukę programowania, aby przed najbliższym Hackathonem (zobacz więcej) być gotowym do wygranej.