Masz małe mieszkanie? Podpowiadamy, jak zaoszczędzić trochę miejsca!

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Jeżeli mieszkasz w bloku, na pewno wiesz dobrze, jak niewiele miejsca czasami bywa w tego typu mieszkaniach – zwłaszcza jeśli jest to mieszkanko dwupokojowe.

W tego rodzaju mieszkaniach zwykle większość przestrzeni przeznacza się na pokoje, jednocześnie mało miejsca zostawiając na kuchnię lub łazienkę. Jak sobie z tym radzić? Oto parę naszych porad!

Nieduża łazienka
Zwykle w dwupokojowych mieszkaniach są naprawdę niewielkie łazienki – w takich wypadkach liczy się właściwie każdy skrawek miejsca. Dla zaoszczędzenia większej ilości miejsca właściwe są przede wszystkim grzejniki łazienkowe – jeśli odpowiednio podejdziesz do tej kwestii, może okazać się, że w Twej łazience jest naprawdę sporo wolnego miejsca. W małych mieszkankach polecamy zwłaszcza grzejniki łazienkowe Sklep Dagat wieszane na ścianie – dzięki temu oszczędzisz wiele miejsca, a równocześnie będziesz mieć zawsze ciepłe ręczniki, w które miło będzie owinąć się zimą. To oczywiście świetne rozwiązanie dla małych mieszkań.
Pragniesz mieć jadalnię?
włoskie uliczki

Autor: Paulyoung Chen
Źródło: http://www.flickr.com
Zwykle w niedużych mieszkaniach nie ma co liczyć na osobne pomieszczenie na jadalnię.

Czy chcesz dokładniej zbadać prezentowany na tej stronie problem? Jeżeli tak, bez grymasów kliknij tutaj, aby zobaczyć więcej info (https://www.archicom.pl/inwestycje-mieszkaniowe/cztery-pory-roku/).

Jeśli jednak chciałbyś mieć jakiś skrawek miejsca na spożywanie posiłków, wtedy raczej zrezygnuj z kupna stolika do kuchni, gdyż tylko niepotrzebnie zagracisz całe pomieszczenie. Jeśli nie potrzebujesz dużego stołu, wtedy możesz przykręcić rozstawiany stolik (zobacz stoliki) w kuchni pod blatem. Jeżeli będziesz potrzebować coś zjeść, wówczas będziesz go rozkładać, a jeżeli nie będzie Ci w danej chwili potrzebny, wówczas możesz go schować, dzięki czemu będziesz miał znacznie więcej miejsca w pomieszczeniu.

Takie rozwiązanie na pewno świetnie sprawdzi się w niedużych pomieszczeniach, a również w mieszkankach, w których nie ma dużo miejsca.