Czapeczka dla dzidziusia – którą nabyć?

Kategorie Ciekawostki,Nasze dziecko
Poprzez główkę noworodek traci nawet 30 % ciepła. Za oknem pogoda robi się coraz chłodniejsza, w związku z tym ogromnie istotne jest, aby głowę niemowlęcia bardzo dobrze ochraniać.

Jaką czapeczkę zakupić, ażeby spełniała swoje zadanie? Należyta ochrona głowy szkraba jest konieczna, jeżeli pragniemy zapobiec zbytniemu wyziębieniu się berbecia i jego ewentualnej choroby. Jaką jednakże czapeczkę nabyć?
podręczniki

Źródło: http://www.gyncentrum.pl/
czapki broel

Autor: Loren Kerns
Źródło: http://www.flickr.com
Jeszcze do niedawna pokutowało przeświadczenie, iż dziecku powinno się zakładać czapeczkę, nawet gdy jest ono w domu. Teraz wiemy już, iż takie postępowanie może przyczynić się do przegrzania potomka, co z kolei może mieć dla niego jeszcze w wyższym stopniu negatywne konsekwencje niż samo zmarznięcie. Jeżeli już, to czapkę trzeba wkładać maluchowi na chwilę po ablucji.

Po przeczytaniu tego wpisu, polecam stomatologia estetyczna wilanów inne wiadomości na prezentowany temat, które okażą się równie wciągające.

Powinna ona na pewno być delikatna, najlepiej z delikatnego i przewiewnego surowca przykładowo z bawełny. Nie może natomiast być za ciasna. Gdy taka będzie, poznasz to po śladach na główce berbecia. Jeżeli zauważysz je, powinnaś prędko wymienić czapeczkę.

Jaką czapkę kupić na spacery? Oczywiście to wszystko zależy od pogody. Wytyczna jest prosta: im chłodniej, tym czapeczka (zobacz więcej: czapeczki dla noworodka) musi być bardziej zabudowana. Ciepła, jednakże uszyta ze „zdrowego” materiału. Najlepsze będą czapki Broel uszyte z bawełny. Jeśli wilgotność powietrza jest trochę wyższa, wskazane jest dziecku założyć czapeczkę z dodatkowym, nieprzemakalnym materiałem – broel.
Bywa, że dzieci (delikatnie mówiąc) nie przepadają za zawiązywaniem czapeczki pod szyjką.

Łkają bądź grymaszą, gdy tylko ją zawiążemy. Rozwiązaniem z pewnością jest kupno czapeczki z bardziej zabudowanymi okolicami uszu, które przyzwoicie je osłaniają, bez niezbędności ponadplanowego niewygodnego zawiązywania.