Tani sposób na zaaranżowanie wnętrz w budynku – kilka pożytecznych wskazówek

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Od aranżacji wnętrz zatrudnia się planistów, obdarzonych darem tworzenia przyciągającego oczy i praktycznego zagospodarowania wnętrz kuchni, łazienek, salonów, czy hal przemysłowych. Prawda jest jednak taka, że do widocznych efektów wystarczy trochę wysublimowanego gustu z wizją wykończenia i sami przygotujemy jedyny w swoim rodzaju projekt wnętrza.

Meble z europalet

Autor: cdn.designrulz.com
Źródło: wnetrza-ze-smakiem.pl
Zwykle do pożądanej zmiany „klimatu” pokoju wystarczy … po prostu przesunięcie mebli i przemalowanie ścian. Jeśli nie próbowaliście tych obu opcji naraz, koniecznie je wykonajcie i porównajcie skutki. Oczywiście decyzja o przesunięciu mebli i przemalowaniu musi być stosownie przemyślana – odcienie dobrane, a meble umiejscowione w ten sposób by nie przeszkadzały i pozostawiały jak najwięcej przestrzeni użytkowej.

W kuchniach ciekawie wyglądają kompozycje bieli (zwykle sprzęty jak lodówka, mikrofala, czajnik) i odmian jasnego seledynu, beżu czy błękitu. Stąpamy zwykle po płytkach, co równa się jednemu kolorowi także na ścianach, jeśli – na wzór trochę łazienkowy – postawimy w kuchni na terakotę. Nie tylko na tle bieli, ale i dowolnego innego koloru ładnie wyglądać będzie tapeta. Dodaje ona życia pomieszczeniu, zupełnie przy tym nie musi kojarzyć się z samą tylko kuchnią czy jedzeniem.

Sypialnia? Aranżacja miejsc noclegowych to nade wszystko stworzenie kolorystycznej kompozycji mebli, szafek nocnych i łóżka. To pomieszczenie ma przede wszystkim wyciszać po żmudnej intensywnej pracy. Zwykle stawiamy na kolory uciekające w fiolet, czy granat. Oczywiście w jaśniejszych odcieniach. Szafki nocne, nie tylko na wzór hotelowy, lokuje się obok łóżek. Klimatu pomieszczeniu doda także ozdoba naścienna – obraz, zegar lub inna pamiątka wisząca, lub oryginalne meble, np. z europalet – .

Jak do tego w miarę oszczędnie przerobić łazienkę? Nie zagłębiając się w odcienie i gusty – o nich się nie dyskutuje – łatwym, acz zdecydowanie ciekawym sposobem może okazać się postawienie na jeden kolor zasłony, chodniczka i ręczników. Do tego nowa, poprawiona ramka wokół lustra, najlepiej w kolejnych kolorach do kompletu. Z umiejscowieniem sprzętów sprawa jest prosta. W przypadku większości łazienek liczy się każdy centymetr kwadratowy, co sprawia, że pralka, umywalka i prysznic (wanna) są raczej upychane, niż rozlokowywane po swojemu.