Planujemy ogród, czyli na co warto postawić, by efektywnie odpocząć

Kategorie Poznaj
Ogród przy domu jest miejscem, w którym spędzamy większość wiosennych i letnich dni. Warto więc się nieco o niego zadbać, żeby dawał nam wiele uśmiechu i odpoczynku.

Planując aranżację ogrodu przy domu sporo ludzi rozpoczyna od ogrodzenia. Czy chcemy, czy nie, należy zadecydować, czy wolimy mieć standardowy płot czy siatkę, czy sadzimy w koło drzewa, czy też decydujemy się krzewy. A jeśli drzewa czy krzewy, to jakie wybrać? Bo wiadome, że nie każde będą odpowiednie do naszego podłoża, stopnia wilgotności, itp.

A jeśli o sadzeniu mowa, warto zwrócić uwagę na cyprysik groszkowy – to znane drzewko pochodzące z Japonii, przeznaczone jest przede wszystkim do parków oraz ogrodów. To długowieczne zimozielone drzewo stare odmiany drzew owocowych może żyć nawet 400 lat – szczególnie, jeśli sadzone są w okolicy oczek wodnych – skocz.
Planując ogród należy też przemyśleć, czy chcemy w nim coś uprawiać, czy decydujemy się raczej na rekreację w formie trawnika z basenem, albo huśtawką lub też np. piaskownicą dla dzieci.
Myśląc o trawniku istotne jest zaopatrzenie się w bofix – to specjalny środek chwastobójczy z przeznaczeniem do zwalczania chwastów na trawnikach, boiskach sportowych i polach golfowych.
Poza wymienionymi już kwestiami, trzeba przemyśleć również, czy w planowanym ogrodzie będzie budowana altana wraz z kominkiem na grilla, czy (rozwinięcie tych informacji- serwis www) np. wystarczy nam jedno wyznaczone miejsce przeznaczone na ruszt.
cyprysik groszkowy

Autor: Maciek Krol
Źródło: http://www.flickr.com
Planując aranżację ogrodu nie można zapomnieć o największej atrakcji dla większości domowników – basen. Wbrew pozorom dzisiejsze baseny nie kosztują już tyle co kiedyś. Przykładowy basen bestway kosztuje już niespełna 100zł, a spokojnie pomieści całą rodzinę – altanki.

W ogrodzie musimy zaplanować teren na zabawy, biesiady rodzinne, ale także relaks przy książce albo lampce wina. Stąd też istotne jest właściwe zaaranżowania przestrzeni ogrodu, tak by każdy z rodziny znalazł w nim miejsce dla siebie.