Rock – od gitarowego do elektronicznego brzmienia

Kategorie Materiały dodatkowe
Muzyka rockowa przez wiele lat od momentu jej narodzin niezwykle się przeistoczyła i ciągle ulega przemianom. Od początku jednakże dzieliła się na mnóstwo różnych podgatunków, które różniły się pomiędzy sobą w mniejszym lub większym zakresie. Obecnie pojęcie rock, jest bardzo szerokie i zawiera w sobie dużo bardziej odległe pomiędzy sobą brzmienia muzyczne.

Zwolennicy tradycyjnego rocka, często wciąż nie są w stanie się pogodzić z faktem, iż nazwa ta jest stosowana przez grupy, które zdają się nie być jakkolwiek powiązane z gitarowym brzmieniem. Obecnie typowe dla rocka gitary bywają nierzadko zamieniane na elektroniczne brzmienia wytworzone przez komputery, które jednakże przyciągają wielu wielbicieli.

gitara

Źródło: http://www.morguefile.com/

Takim właśnie zespołem, który próbuje połączyć w swej muzyce mocniejsze brzmienie z nowoczesnymi stylami, jest na pewno Muse. Tenże wywodzący się z Anglii zespół istniejący od niemal 20 lat, nadal zadziwia swoich fanów nowymi pomysłami oraz niespotykanymi połączeniami. Dużo osób ceni sobie Muse również za ich fantastyczne koncerty, które porywają ogromną energią muzyków grających w zespole. Z sześciu nagranych do tej chwili albumów, największą popularność zdobyły dwa ostatnie. Zagwarantowały im one nie tylko ogólnoświatową sławę, lecz także mnóstwo nagród i szacunek w branży muzycznej. Przykład Muse idealnie prezentuje zmiany w muzyce rockowej, która już chyba nieodwracalnie podzieliła się na zespoły hołdujące tradycyjnemu graniu oraz te szukające nowych pomysłów.

Wśród zespołów należących do tej pierwszej grupy, zapewne wyróżnia się Coma.

Jeżeli zaintrygowała Cię ta tematyka, bez ociągania sprawdź również to unikalne źródło (https://bscav.eu/streaming-online/), ponieważ przeczytasz tam niezwykle ciekawe informacje.

Jest to zespół pochodzący z Polski, który niemalże z dnia na dzień zafascynował swoim ciężkim graniem tysiące entuzjastów tradycyjnego rocka.

Zespół Coma rozpoczął swoją działalność już w 1998 roku, lecz ich pierwszą płytę mogliśmy usłyszeć dopiero kilka lat później. Bardzo ważnym oraz niesamowicie wyjątkowym elementem brzmienia grupy jest wokal, który zwraca uwagę słuchaczy. Zespół Coma pozyskał poparcie nie tylko wielbicieli lecz także osób zajmujących się muzyką profesjonalnie, dzięki czemu został posiadaczem wielu ważnych nagród. Co interesujące ostatnio zespołowi temu udało się również wydać płytę anglojęzyczną, co tylko potwierdza jego klasę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *