Dbaj o kondycję cały rok

Kategorie Ciekawostki,Zdrowa dieta
suplementy diety

Autor: Centrum Naturhouse
Źródło: Centrum Naturhouse

Jeśli sporo ćwiczymy, rozbudowujemy muskulaturę, rzeźbimy ciało musimy ogromnie zwracać uwagę na to co i jak jemy. Niezwykle istotne jest to, aby dostarczać ciału wszelkich potrzebnych substancji odżywczych. Bardzo istotne są proporcje węglowodanów do białka i tłuszczów. Węglowodany są podstawowym źródłem energii w organizmie ludzkim, dlatego powinny stanowić około 60-70 procent naszej diety. Na kolejnym miejscu są proteiny, niezbędne do budowy mięśni, tworzenia odporności i wielu innych procesów. Na koniec zostały tłuszcze tez potrzebne choćby do przyswajania niektórych witamin oraz właściwego działania neuronów. Każdy z tych składników jest nam konieczny, więc każda dieta eliminująca albo znacznie ograniczająca którykolwiek z nich z założenia nie może być dobra.Reklama: dobre gotowe dania niskokaloryczne ćwiczenia na schudnięcie.

Astaksantyna w kapsułkach

Autor: http://sxc,hu
Źródło: http://sxc,hu

Jeżeli pragniemy zbudować mięśnie, przypuszczalnie chcemy rezultat zobaczyć od razu. W tej sytuacji warto pomyśleć o odżywkach dla kulturystów. Należy jednakże używać ich z umiarem, zdecydowanie nie przekraczać zalecanej dawki, a najlepiej robić to pod kontrolą lekarza. Pamiętajmy, żeby przed rozpoczęciem przyjmowania jakichkolwiek odżywek i wspomagaczy zrobić najprostsze badania krwi i moczu. Gdy wszystkie będą w porządku możemy pójść po zakupy. Czy widziałeś już: ćwiczenia z hantlami dla pań.

Najbardziej rozpowszechnioną odżywką jest kreatyna. Sprzedawana jest pod różnymi nazwami, zwykle creatine lub bardzo podobne. Kreatyna jest podstawowym nośnikiem energii w mięśniach i wspiera ich pracę. Dobrze jest zwrócić także uwagę na aminokwasy BCAA, tak zwane aminokwasy rozgałęzione. Odżywki tego typu są dość łatwo dostępne a ich największą zaletą jest poprawa ogólnej kondycji. Pracę mięśni wspiera tez tlenek azotu (nitric oxide), którego działanie opiera się na zwiększeniu mięśniowego przepływu krwi oraz dostępności tlenu.

Algi w tabletkach

Autor: Vitana
Źródło: Vitana

Ostrożnie jednak ze stosowaniem. Wszelkiego typu choroby związane z ciśnieniem krwi wykluczają przyjmowanie takiego rodzaju środków. Powinniśmy uważać również na popularny dodatek znany jako tribulus lub tribulis. To naturalnego pochodzenia roślinny testosteron. Umożliwia szybki rozwój tkanki mięśniowej, ale trzeba uważać aby go nie przedawkować.

Wszystko jest dla ludzi, różne odżywki dopuszczone do sprzedawania także, ale są osoby, które biorą je absolutnie bez jakiegokolwiek myślenia. Napychają się wszystkim co nawinie im się pod rękę, a to kończy się zazwyczaj chorobami serca, układu krwionośnego, a w niektórych przypadkach nawet zgonem. Odżywki dla kulturystów należy stosować z głową.

Jeśli uważasz, że informacje w internecie nie są wystarczające, to przejdź do linku, pod którym znajdziesz dokładne opracowania zagadnień – odnośnik znajduje się tu.

Tylko wtedy się sprawdzą, muskulatura będzie wspaniała, mięśnie będą działały odpowiednio i unikniemy efektów ubocznych. Nie przekraczajmy zalecanych dawek, zgłaszajmy się co pewien czas badania kontrolne i wszystko będzie w porządku.

Źródło: olimpec

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *