Na rynku znajdziemy wiele typu pasów transportowych, lecz jakiego typu wybrać? O jakich kwestiach pamiętać podczas wyboru?

Kategorie Transport i przemysłowe aktualności
Na pewno trzeba się zastanowić, do których zadań pasa będziemy używać. Pasy transportowe możemy podzielić na sześć najistotniejszych modeli.

Pierwsze z nich są uniwersalne, są najpopularniejsze, zwłaszcza modele dwuczęściowe oraz jednoczęściowe. W zależności od ciężaru ubezpieczanego ładunku używane są pasy o różnorodne wytrzymałości, czyli od 0,7 do 10 ton. Inne pasy transportowe to pasy do listew.

pasy transportowe

Autor: Mossy Carey
Źródło: http://www.flickr.com
Od zwykłych różnią się właściwie tylko hakami, jakie są przypasowane do listew kotwicznych, które montowane są w naczepach zamkniętych albo kontenerach. Dość często są używane pasy do lawety. Od standardowych pasów dwuczęściowych różnią się jedynie zastosowaniem trzeciego haka a także kostek oraz gumowego ochraniacza, które zapobiegają obsunięcie się pasa z opony. Pasy takiego typu mogą pojawia się w różnorodnych konfiguracjach, są więc różne haki, szelki czy gumy. Pasy trzeba dobierać pod kątem mocowania ładunku – pasom transportowym.
Możemy wybrać pasy dwuczęściowe i jednoczęściowe. Dwuczęściowe używamy w tego rodzaju sytuacji, jak istnieją dwa punkty zaczepienia. Jeśli ich nie ma to stosujemy pasy jednoczęściowe, jakie działają w identyczny sposób jak pasek do spodni, co oznacza tworzą pętlę. No i pomyślmy jakiego typu długość pasów wybrać. Są różne, od 2,5 do 16 metrów. To długości pełnego kompletu.

Do napinacza przymocowana jest króciutka część podwójnie zszytego pasa z hakiem, jest długi na pół metra – poznaj informacje. Co więcej pamiętajmy o takich elementach typu kontrola zawiesi. To również bardzo ważne.